Powiązane wpisy

73 Comments

 1. Artur

  Dobrze… kupuje towar od producenta, na który udziela mi gwarancji. Ja jako pośrednik sprzedaję ten sam towar (nieużynany, dokładnie w takim stanie jak sprzedał mi producent) klientowi i udzielam mu gwarancji. Co w przypadku, gdy producent odmawia mi gwarancji, bo towar jest zgodny z umową, a klient upiera się, że nie jest i domaga się odstąpienia od umowy. Kto mi pokryje koszty? Ustawodawca?

  Odpowiedz
  1. consider

   Kwestii reklamacji i zasad odpowiedzialności na poziomie relacji dystrybutor / sprzedawca – producent poświęcone są następujące art. ustawy:

   “Roszczenie sprzedawcy w związku z wadliwością rzeczy sprzedanej

   Art. 5761. § 1. Jeżeli rzecz nie miała właściwości, które powinna mieć zgodnie ze swoim przeznaczeniem lub zgodnie z publicznie składanymi zapewnieniami, o których mowa w art. 5561 § 2, lub została wydana w stanie niezupełnym, sprzedawca, który poniósł koszty w wyniku wykonania uprawnień z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy przez konsumenta, może żądać naprawienia poniesionej szkody od tego z poprzednich sprzedawców, wskutek którego działania lub zaniechania rzecz stała się wadliwa.
   § 3. Odszkodowanie, o którym mowa w § 1, obejmuje zwrot wydatków niezbędnych w celu realizacji uprawnień konsumenta, w szczególności związanych z wymianą lub usunięciem wady rzeczy sprzedanej, jej demontażem, transportem i ponownym zamontowaniem, a ponadto kwotę, o którą została obniżona cena rzeczy, oraz utracone korzyści.”

   Odpowiedz
 2. Monika

  Po przeczytaniu Waszych informacji, które potwierdziły posiadaną przezemnie wiedzę na temat praw konsumenta proszę uprzejmie o podpowiedź co zrobić ? 4razy dowoziłam na gwarancji do serwisu odkurzacz -80km każdorazowo licząc dowóz i odbiór więc dokładałam do tego. Za każdym razem awaria dotyczyła tej samej usterki Po 3naprawie napisałam do producenta że w związku z tą syt.proszę o wymianę odkurzacza na nowy Brzydko mówiąc zostałam wysłana na drzewo Odpowiedź ze strony producenta brzmiała Serwis czeka Dziś odbierając odkurzacz z serwisu po 4naprawie tej samej usterki zapytałam dokąd to tak potrwa, aż gwarancja się skończy ? UZYSKAŁAM ODP.SERWISANTA- ŻADNE PRAWO NIE STANOWI ABY MIAŁA PANI MOŻLIWOŚĆ ŻĄDAĆ NOWEGO SPRZĘTU PO 4NAPRAWIE Nie wiem w takim razie czy mam do czynienia z kimś kto jawnie kłamie i oszukuje? Co mam zrobić? Pomóżcie Odkurzacz jest objęty 4letnią gwarancją producenta i w lipcu 2016roku upłynie jej ważność Obawiam się że jak tak dalej pójdzie to dołożę do tego intereru jeszcz pare setek kursujäc między domem a serwisem a w sierpniu 2016r odkurzacz będę zmuszona wyrzucić Proszę o kontakt na email i pomoc Bezradna konsumentka Dziękuję

  Odpowiedz
  1. consider

   W przypadku szczególnych przypadków i sporów z producentem radzę zasięgnąć opinii u prawników, którzy są dostępni pod adresem porady@dlakonsumentow.pl lub infolinii konsumenckiej. Namiary są dostępne pod tym linkiem: http://www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php. Osobiście korzystałem z pomocy mailowej, dokładnie opisałem sprawę, podając przy tym wszystkie daty (zakupu, zgoszenia reklamacji,..), a po otrzymaniu odpowiedzi, wysłałem ją do sprzedawcy. Podziałało.

   Drugi sposób przetestowany przez moich znajomych w podobnych przypadku to opisanie sprawy na profilu facebookowym producenta. Odezwali się do nich wtedy bezpośrednio pracownicy marketingu lub PR i popchnęli sprawę do przodu.

   Odpowiedz
 3. Michalina

  Badam świadomość prawną e-konsumenta po wprowadzeniu unijnych dyrektyw.
  Proszę o pomoc, ankieta jest na prawdę krótka.

  http://www.ankietka.pl/ankieta/195225/znajomosc-prawa-polskiego-e-konsumenta.html

  Odpowiedz
 4. Monika

  Dzień dobry.

  Sprzedaje na Allegro,pomysł jak wybudować dom.

  Jest to aukcja Kup Teraz.

  Kupującemu wysyłam 40 plików z rysunkiem domu,kosztorysem , z jakich materiałów może go wybudować i w jaki sposób.

  Jeden kupujący chce odstąpić od umowy zawartej na odległość.Napisał mi tak:
  Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014r o prawach konsumenta, obowiązującą od dnia 25 grudnia 2014r
  Kupujący ma prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez konieczności podawania przyczyny
  Czas na poinformowanie Sprzedającego o zamiarze odstąpienia od umowy wynosi 14 dni kalendarzowych
  liczonych od momentu odbioru / nabycia towaru

  i dołączył skan kartki na której jest napisane odstąpienie od umowy i chce zwrot pieniędzy.
  I tu jest moje pytanie :
  Czy ja muszę mu zwracać te pieniądze?
  To co ja sprzedaję nie jest zwykłym towarem który można mi zwrócić, jest to wiedza jaką posiadł i jej już nie da się oddać.Każdy tak może kupić i zażądać z powrotem pieniędzy.Czy prawo mówi coś na ten temat?
  Jak mogę rozwiązać tą sytuację?
  Bardzo proszę o pomoc.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. consider

   oczywiście ustawodawca przewidział przypadki sprzedaży treści cyfrowych i w artykule 38 ustawy o prawach konsumenta zawarł szereg wyjątków. Bardzo dobrze jest to opisane w Rzepie – Odstąpienie od zakupu treści cyfrowych. Streszczając: istnieje możliwość uniemożliwienia kupującemu odstąpienia od umowy, gdy przedmiotem transakcji są treści cyfrowe (łatwe do skopiowane), ale o fakcie braku możliwości odstąpienia od umowy należy powiadomić klienta przed zakupem. Przepisy, na które należy się przy tym powołać, są wymienione w podlinkowanym artykule.

   Odpowiedz
 5. Przemysław

  Witam
  Na jaki konkretnie punkt mam się powołać jeśli klient chce mi oddać towar pełnowartościowy,a ja nie chcę go przyjąć? Niby reguluje to Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827),ale nie doszukałem się tam informacji,że klientowi nie przysługuje prawo do zwrotu takiego towaru zakupionego w sklepie stacjonarnym.

  Odpowiedz
 6. Bartosz

  witam.
  Co zrobić?
  Firma wykonała u mnie usługę polegającą na wybudowaniu drogi oraz ułożeniu kostki brukowej dając gwarancję na 2 lata. Zauważyłem wady w wykonaniu usługi lecz obecnie właściciel firmy zawiesił działalność. W jaki sposób i czy możliwe jest domaganie się od niego usunięcia wad. Dodam, że działalność prowadzona była przez osobę fizyczną.
  Proszę o poradę.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 7. Eliza

  Mam pytanie Jako firma sprzedaje na alegro sprzęt używany z Niemiec. Moja wątpliwość dotyczy konkretnej sytuacji. W ramach licytacji sprzedałam wiertarkę używaną uszkodzoną, co było wyraźnie zapisane w opisie sprzedaży. Klient -również firma trudniąca się naprawą tego typu sprzętu chce odstąpić od umowy towaru kupionego jako uszkodzony. Moje pytanie brzmi czy powinnam przyjąć zwrot. Obawiam się, że klient mógł wyjąć potrzebną mu część dobrą z wiertarki a włożyć zepsutą i teraz resztę odsyła.

  Odpowiedz
  1. consider

   Jeżeli kupującym była firma, a nie osoba indywidualna, wtedy nie obowiązuje prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Ten przywilej mają tylko konsumenci. Jakie wtedy obowiązują zasady? Odpowiedź znajduje się m.in. w kodeksie cywilnym. Więcej szczegółów odnośnie co i gdzie szukać znajduje się tutaj: lista najważniejszych ustaw dotyczących prowadzenia firmy i sprzedaży

   Odpowiedz
 8. Krzysztof

  W jaki sposób i na jakiej podstawie mogę dochodzić prawa do reklamacji-rękojmi karty graficznej która jest jeszcze na gwarancji od sprzedawcy który zakończył działalność. Karta jest częścią zestawu który kupiłem przez portal aukcyjny od sprzedawcy posiadającego sklep mieszczący się w Brzegu i prowadzącego sprzedaż wysyłkową. Producent karty załatwia takie sprawy tylko poprzez sprzedawce. “Sprzedawca, gdy zakończył działalność gospodarczą, nadal osobiście odpowiada za wszystkie zobowiązania, nawet te wynikające z niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową.”-co to oznacza?

  Odpowiedz
 9. Zenek

  Szanowni Państwo,

  Kupiłem w grudniu 2015 drogi (ponad 8000pln) sprzęt komputerowy dedykowany dla graczy (ASUS ROG G752VT) i po około 3 miesiącach, w marcu 2016, podczas “normalnej gry” wyskoczył przycisk A (najpierw się poluzował, a następnie zupełnie wyskoczył, wszystko jednego wieczora, nadmienię jedynie, że grywam weekendowo) i aktualnie niemożliwe jest normalne korzystanie z laptopa. Zgłosiłem to poprzez stronę serwisu producenta, laptopa wysłałem zgodnie z instrukcją i dostałem odpowiedź, że “usterka mechaniczna, koszt diagnozy 200pln, następnie podadzą koszt docelowej naprawy, a wszelkie koszty są po mojej stronie”. Szok! Odpisałem, że faktycznie mechaniczna (odpadł klawisz, a nie zawiesza się gra…), ale przecież powstała podczas najzwyklejszego grania, czyli podczas zwykłego użytkowania sprzętu… Serwis producenta niestety podtrzymał swoją pierwotną decyzję, a jak powtórnie odmówiłem ponoszenia kosztów, to laptopa mi odesłali z jednoczesną informacją, że tracę gwarancję na klawiaturę, a jak jeszcze raz wyślę im komputer, to przeprowadzą diagnozę i naprawę o nic mnie nie pytając i oczywiście obciążając mnie kosztami…

  Co robić? Pomocy!

  Odpowiedz
  1. Piotrek

   Korzystanie z gwarancji producenta jest zwykle mniej korzystne niż skorzystanie z prawa rękojmi. We wpisie jest wszystko wytłumaczone. “Reklamację” może Pan złożyć do sklepu, w którym Pan zakupił towar. W tym przypadku prawa konsumenta są o wiele większe.

   Odpowiedz
   1. Zenek

    Czy to prawda, że sprzęt może być objęty wyłącznie gwarancją producenta i sprzedający, jak zgłoszę się do niego, po prostu przekieruje laptopa do producenta (który już “umył ręce”)?

    Odpowiedz
    1. Piotrek

     Sprzedawca nie może “umyć rąk” bo to ustawodawstwo narzuca na niego obowiązki. Odpowiedź jest w treści wpisu.

     Odpowiedz
 10. Artur

  Witam. Po usterce karty graficznej oddałem ją do sprzedawcy na gwarancję (czyli gwarancję producenta). Karta wróciła naprawiona, a dokładnie mówiąc została wymieniona na nową, jednak po jakimś czasie znowu wystąpiła ta sama awaria (przegrzewanie się karty). Pytanie brzmi: czy mam prawo do reklamacji z tytułu “gwarancji sprzedawcy” i od razu żądania odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy? Normalne przy drugiej reklamacji z tytułu “gwarancji sprzedawcy” mam takie prawo, ale w tej sytuacji (gdzie najpierw była gwarancja producenta, a dopiero później będzie po raz pierwszy sprzedawcy), czuję się zakłopotany.
  Z góry dziękuję za odpowiedź : ).

  Odpowiedz
  1. Artur

   Zapomniałem dodać, że mam tutaj na myśli, czy w tej sytuacji sprzedawca musi zgodzić się na odstąpienie od umowy, czy też będzie musiał dopiero przy faktycznej drugiej reklamacji z tytułu “gwarancji sprzedawcy”.

   Odpowiedz
   1. Piotrek

    Odpowiedż jest w treści wpisu. Gwarancja producenta i rękojmia to dwa niezależne tryby reklamacji. Może Pan zażądać już przy pierwszej reklamacji u sprzedwcy chęć odstąpienia od umowy, jednakże za pierwszym razem sprzedawca nie ma obowiązku go spełnić. Może zaproponować inne rozwiązanie lub też zgodzić się z Pana propozycją. Dopiero przy drugiej reklamacji ma obowiązek przychylić się do Pana żądania.

    Odpowiedz
 11. Maria

  Czy ktos może mi powiedzieć czy kupno domku z działka tez może podlegac reklamacji. Kupiłam domek do którego woda zgodnie z zapewnieniem sprzedajacego jest ze studni, sprzedajacy zapewniał ze mimo iż cisnienie jest dosc słabe to ilosc wody dla 3-4 osób jest wystarczająco Przy drugim pobycie w nowo nabytej nieruchomości okazało sie że wody nie ma. Szukam przyczyny ( pompa w studni, strona elektryczna, czy też brak wody)? Co moge w tej sytuacji zrobić? Kupując wszystkie media działaly, teraz brak wody uniemożliwia korzystanie z nieruchomości.

  Odpowiedz
 12. Mariusz

  Witam

  Mam pytanie – czy jeśli ktoś kupił telefon komórkowy wraz umową i ten właśnie telefon odsprzedał dołączając do niego oryginalny paragon, to czy osoba, która kupiła ten telefon może skorzystać z niezgodności z umową i zwrócić się do sprzedawcy widniejącego na paragonie czy nie przysługuje jej to prawo i musi zwrócić się do soby od której kupiła ten telefon ??

  pozdrawiam

  Odpowiedz
 13. cassyoosh

  witam;
  jestem konsumentem; sprzedawca uznał moją reklamację na wadliwy towar i odstąpienie od umowy; ma nastąpić zwrot pieniędzy przelewem na moje konto, bo zakup był na odległość i płatność za towar miała taką sama formę;
  otrzymałem informację, iż najpierw muszę odesłać poleconym priorytetem oryginał paragonu, a dopiero po tym fakcie nastąpi zwrot pieniędzy;
  czy tak to ma wyglądać? czy sklep może warunkować zwrot pieniędzy zwrotem wydanego mi razem z towarem dokumentu zakupu?

  Odpowiedz
  1. Piotrek

   Jeżeli ma miejsce odstąpienie od umowy, wtedy po stronie konsumenta leży tylko obowiązek dostarczenia pisma z informacją o odstąpieniu (emailowo lub listownie) i odesłanie towaru. W ustawie nie ma mowy o dostarczaniu paragonu. Prawo odstąpienia od umowy w ustawowym terminie jest bezwarunkowe.

   Odpowiedz
 14. danuta

  pyanie czy mogę wycofać się z zamowienia na meble kuchenne, które zakupiłam dwa dni temu i wpłaciłam całość kwoty-dodaję,że meble przywiezione zosaną dopiero za dwa lub trzy tygodnie.Proszę o pilną odpowiedz bo z przyczyn losowych muszę z nich zrezygnować

  Odpowiedz
  1. Filip

   Dzień dobry, czy udało się Pani rozwiązać problem z zamówionym meblami? Proszę o pilną odpowiedź, gdyż moja mama znalazła się w sytuacji, gdy jednego dnia została w sklepie namowiona na meble wypoczynkowe, jednak po przemyśleniu decyzji dnia następnego rano zgłosiła chęć odstąpienia od umowy. Producent telefonicznie skontaktował się w sprawie anulowania zamówienia (dane musiał mieć od sprzedawcy) i chęć odstąpienia od zakupu została przez mamę potwierdzona. Po 15 dniach (data stempla pocztowego) od pisemnego wniosku o odstąpienie od umowy sprzedawca wysłał pismo, że nie zgadza się na odstąpienie od umowy (prawdopodobnie motywacją jest prowizja sprzedawcy).

   Odpowiedz
 15. misiowa

  WITAM! Kupiłam w sklepie odzieżowym sweter z 100% wełny. Na metce jest napisane, że można prać w pralce w 30 stopniach, cykl delikatny. Było to podejrzane, bo raczej wełny się nie pierze, ale skoro metka mówi inaczej… Wyprałam sweter w ww. sposób, ale skurczył się do rozmiaru dla rocznego dziecka… Czy w tej sytuacji mogę zareklamować sweter argumentując, że przepis prania na metce był niewłaściwy i to nie z mojej winy się skurczył?
  Jak to w ogóle udowodnić?

  Dodam, że nawet nie nosiłam swetra, wyprałam go przed pierwszym założeniem…

  Odpowiedz
 16. Magda

  Dzień dobry,

  Oddałam do reklamacji telefon zakupiony w salonie play do tegoż salonu, sprzedawca dał mi jednak do wypełnienia formularz oddania sprzętu do serwisu (HTC), a w formularz jako formę zgłoszenia umieścił “gwarancja”. Czy to jest równoznaczne z tym, że został on oddany do reklamacji w ramach gwarancji producenta w moim imieniu?
  Pytam, ponieważ odpowiedziano mi na tę reklamację po upływie 14 dni kalendarzowych (w związku z tym wg mojej wiedzy reklamacja automatycznie powinna być traktowana jako uznana), jednakże w karcie gwarancyjnej (producenta) jest określone, że mają 14 dni roboczych aby udzielić mi odpowiedzi. W związku zastanawiam się, które zasady powinny tutaj obowiązywać?

  Reklamacja nie została uznana ze względu na rzekome uszkodzenie mechaniczne, jest to dla mnie o tyle ważne, że nie wiem, czy jest jeszcze o co walczyć z tytułu przekroczenia tych 14 dni.

  z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  1. Piotrek

   Wszystko wskazuje na to, że skorzystała Pani z “gwarancji producenckiej”. A zachowanie w sklepie nie jest przypadkowe i jeżeli się nie upomni, wtedy domyślnie mają zastosowanie (zwykle mniej korzystne) prawa wynikające z gwarancji. Ale jak jest napisane w powyższym artykule, korzystanie z gwarancji producenta nie wyklucza skorzystanie później z zasad rękojmi. Jeżeli uważa Pani, że urządzenie miało wadę w momencie zakupu, wtedy warto walczyć o swoje pieniądze.

   Odpowiedz
 17. Agnieszka

  Czy sprzedawca/producent który wydał opinię nt. reklamowanego towaru (w piśmie reklamacyjnym) musi posiadać odpowiednie uprawnienia w danej dziedzinie np. rzeczoznawcy?

  Odpowiedz
 18. Agata

  Witam
  Sprzedawca mimo, iż poinformowałam o odstąpieniu od umowy telefonicznie, poinformował mnie email , że nie przyjmie zwrotu towaru nawet jeśli dostarczę towar do niego.
  Co mam zrobić w takim przypadku, ?

  Odpowiedz
  1. Piotrek

   To zależy od tego, na jakiej podstawie sprzedawca odmawia tego prawa i paru innych rzeczy… Tak postawione pytanie jest zbyt ogólne, bo brakuje kontekstu.

   Odpowiedz
 19. Tomek

  Witam
  Zakupiłem w sklepie detektor gazu który po trzech miesiącach przestał działać. Sprzedawca przyjął reklamację i poinformował mnie że wyśle towar do naprawy do serwisu. Po upływie miesiąca , kiedy zwróciłem się z prośbą o informację jak długo będzie trwać naprawa oznajmił mi że nie ma określonego terminu naprawy i może ona potrwać nawet trzy miesiące. Czy tak jest rzeczywiście? Czy w związku z tym mam prawo odstąpić od umowy i żądać zwrotu pieniędzy?

  Odpowiedz
  1. Piotrek

   to zależy od wielu rzeczy, przede wszystkim od trybu w jakim została zgłoszona reklamacja

   Odpowiedz
 20. Beata

  Dzien dobry
  Proszę o udzielnie odpowiedzi na pytanie: zakupiłam rozdzielacz do ogrzewania podłogowego. Pracująca w nim pompa głośno pracuje. Jako, że trudno jest zdemontować rozdzielacz wraz z pompą. Wystosowałam pismo o wezwanie serwisu producenta w celach oględzin produktu. Po oględzinach producent wystawił ma mnie fakturę na kwotę 450zł . Proszę o informację czy miał takie prawo jeśli tak to wskazanie odpowiedniej ustawy i numeru artykułu.
  Pozdrawiam
  Beata Majkut

  Odpowiedz
 21. Mateusz

  Witam,
  Kupujący/konsument zawarł z nami umowę na odległość ( allegro). Skorzystał z reklamacji, reklamacja została uznana i przedmiot wysłany sprawny. Klient odebrał przedmiot i w tym momencie zażądał od nas zwrotu kosztów reklamacji 14,50zł. Przed dokonaniem reklamacji nie poinformowała nas o tym, że będzie chciał zwrotów kosztów wysyłki reklamacyjnej. Ponadto klient zamawiając przedmiot wybrał przesyłkę w cenie 3,94zł, i w momencie reklamacji wg. naszej oceny wybrał jedną z najdroższych na rynku form odesłania do nas towaru. Czy musimy w zaistniałej sytuacji klientowi zwracać wyżej wymieniony koszt wysłania przedmiotu do nas, skoro nie zapytał nas w jak ma do nas wysłać przedmiot na reklamację? W jakiej wysokości powinniśmy zwrócić koszty reklamacji klientowi? Mógł do nas wysłać przedmiot reklamowany za kwotę 4,30zł ( usługa identyczna jaką u nas kupił zamawiając przedmiot).
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 22. Tomek

  Witam!
  Poproszę o poradę w listopadzie 2016r. zakupiłem kuchenkę która uległa uszkodzeniu po ok. 1 miesiącu użytkowania, po zgłoszeniu telef. do sprzedawcy (przedstawiciel autoryzowany producenta) przekierował mnie do serwisu producenta, który po kilku dniach przybył i wymienił centralny korpus kuchenki, po upływie kolejnych 6 miesięcy kuchenka całkowicie się zepsuła, ( ma zwarcie wewnątrz) czy skoro jest to druga usterka i będzie to na pewno usterka istotna a nie minął jeszcze rok od daty zakupu czy teraz mogę juz żądać od sprzedawcy odstąpienia od umowy i zwrotu całych poniesionych kosztów z paragonu/faktury (klient indywidualny)?. Poinformowałem to odstąpieniu od umowy sprzedawce, ( bo to już druga usterka!!) który z kolei przekazał sprawę serwisowi, jednak ja będę nadal się domagał zwrotu pieniędzy za kuchenkę. Czy po wizycie serwisanta i moim stanowisku o odstąpieniu od umowy mam tę kuchenkę wydać serwisantowi, czy oddać sprzedawcy, czy domagać się od serwisanta dokumentu potwierdzającego usterkę, a może chcieć od e mnie zabrać do naprawy do siebie i co wtedy? Czy dla rękojmi ma znaczenie że pierwsza naprawa była robiona w ramach gwarancji serwisu producenta? a przy drugiej już chcę swoje pieniądze i kupić kuchenkę innego producenta. Czy termin mojego zgłoszenia mailowego o odstąpieniu od umowy biegnie o dnia wysłania maila czy od dnia potwierdzenia usterki lub wizyty serwisanta? Z góry dziękuję z pomoc

  Odpowiedz
 23. Danuta

  Witam! Zawarłam umowę z jedną z sieci komórkowej przez konsultanta telefonicznego. Była to umowa na abonament z telefonem. Po przyjściu okazało się, że brakuje karty SIM, która miała być dołączona, a aparat został przysłany w wersji zeszłorocznej, chociaż zapewniano mnie, że będzie tegoroczny. Zadzwoniłam na Infolinię i dowiedziałam się, że muszę odstąpić od umowy i ponieść koszty zwrotu sprzętu, a potem mogę ewentualnie domagać się zwrotu kosztów składając reklamację. Czy faktycznie muszę tak zrobić czy mogę domagać się tylko wymiany aparatu na właściwy bez odstępowania od umowy i ponownej jej później zawierania? Czy faktycznie muszę zapłacić za przesyłkę czy nie mogę się domagać przysłania kuriera do mnie na koszt sieci komórkowej i odebrania sprzętu? Proszę o poradę w tej sprawie.

  Odpowiedz
 24. Maria

  Witam
  Zakupilam kanape przez internet z dostawa za granice (do Anglii). wybralam z opcji dostepnych na stronie sklepu wymiary kanapy I tkanine. Przyjechala uszkodzona. Firma odebrala kanape do naprawy. Po 10tyg wrocila do nas kanapa, zglaszane do naprawy przetarcia nie zostaly naprawione, dodatkowo kanapa przyjechala w kilku miejscach rozdarta. Uzgadnialam ze sprzedawca ze kanapa zostanie sprawdzona przed odeslaniem do nas.
  Skontaktowalam sie ze sklepem proszac o wyjasnienie. Dostalam odpowiedz ze producent proponuje 200zl upustu. za kanape zaplacilam 2073zl.
  Ospisalam do sklepu ze mnie to nie satysfakcjonuje I chcialabym ostapic od umowy I dostac zwrot pieniedzy.
  Od tamtej pory sklep milczy.
  14dni kalendarzowych uplywa 03/07/2017.

  Z gory dziekuje za rade co powinnam zrobic w takiej sytuacji.
  Maria

  Odpowiedz
 25. Jurek

  Ze względu na wadę istotna zgłosiłem towar na reklamacje z tytułu rekojmi ( towar nie posiadał cech zawartych w katalogu, w katalogu małym drukiem pisało ze zastrzegają możliwość zmian specyfikacji, sprzedawca nie poinformował mnie o zmianach ). W reklamacji zarządalem odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy. Sprzedawca w ciągu 14 dni nie odpowiedział na moja reklamacje. Co mam zrobić dalej?

  Odpowiedz
 26. Tomek

  Witam. Czy przepisy odnośnie reklamacji wynikającej z “niezgodności towaru z umową” obowiązują również w przypadku zakupów na odległość? Mianowicie sprzedający przysłał mi w oryginalnym opakowaniu niekompletny towar (jedna żarówka zamiast dwóch) i teraz zasłania się, że czeka na odpowiedź producenta czy może wysłać mi nowe żarówki, kompletne. Czy w takim przypadku Sprzedający ma prawo oczekiwać decyzji producenta, czy to Sprzedający odpowiada za niekompletność wysłanego do mnie towaru?

  Odpowiedz
 27. Jacek

  Witam. Mam pytanko. Kupiłem ostatnio wyświetlacz do telefonu który nie działa, niestety podczas demontażu pękł w jednym miejscu, napisałem do sperzedawcy jak wygląda sytuacja ale sprzedawca mówi, że nie uzna gwarancji ponieważ jest uszkodzenie mechaniczne, Czy mogę w tej sytuacji domagać się reklamacji czy jednak sprzedawca ma racje?

  Odpowiedz
 28. Michal

  Witam.Czy mogę w jakiś sposób odstąpić od umowy kupna oraz umowy kredytowej po upływie 19 dni kalendarzowych?

  Odpowiedz
 29. Dominika

  Witam,

  Pisze w następującej sprawie. Kupiłam na allegro myszkę firmy apple. Na aukcji była określana mianem nowej, nowej fabrycznie. Gdy ją dostałam myszka nie była w żadnym oryginalnym opakowaniu tylko w zwykłym pudełku owinięta folią. Myszkę odpakowałam, odkleiłam przyklejone żółte taśmy (oryginalne myszki ze sklepu takich rzeczy nie mają) i włozyłam baterie, żeby sprawdzić czy myszka w ogóle działa. Zauważyłam na niej ślady pod światło użytkowe.
  Zdecydowałam się myszkę oddać, jednak oddałam pod postacią zwykłego zwrotu, a nie reklamacji z myślą, że nie bedzie najmniejszego problemu, aby ją oddać. Jednak sprzedawca uznał, iż myszka jest używana, ponieważ widać na niej ślady, które przypisał mi, ponieważ są zdjęte naklejone „plomby” oraz iż odesłałam nie w ich opakowaniu i zwrotu nie przyjmuję.
  Czy mogę poprosić o odesłanie towaru i wysłanie go jeszcze raz w formie reklamacji? Albo od razu się na to powołać.
  Opakowanie powinno być przecież origynalne . Dodam, iż kupiłam towar, którego nie mieli na stanie i musiałam czekać na nią 3 tygodnie.

  Pozdrawiam, czekam na odpowiedź.

  Odpowiedz
 30. Stanisław Puszczyk

  Bardzo przydatny artykuł! Nie raz się zdarza, że sprzedawcy bardzo korzystają na tym, że klient nie zna swoich praw, więc warto się z nimi zaznajomić!

  Odpowiedz
 31. Marzena

  Kupiłam przez internet telefon i tego samego dnia zorientowałam się że sprzedawca nie jest uczciwy więc od razu wysłałam maila o odstąpieniu od umowy. Sprzedawca zwraca po 14 dniach pieniądze ale nie wszystkie tylko część potrącając sobie kwotę manipulacyjną w wysokości około 100 zł. co zrobić? Czy mogę złożyć do sądu wniosek o nakaz zapłaty?

  Odpowiedz
 32. Elex

  Dzien dobry,

  prosze o rozwikladnie pewnej zagwozdki. Czy ten fragment tekstu odnos sie rowniez do sprzedazy pomiedzy osobami fizycznymi, czy tylko w relacji przedsiebiorca(sprzedawca) – osoba fizyczna(konsument)?

  Cyt. “olejną ważną zmianą, zwłaszcza z punktu widzenia osób korzystających z serwisów typu Allegro, jest włączenie aukcji (zakupów na drodze licytacji) do przepisów dotyczących umów zawieranych na odległość. Dotychczas sprzedawcy nadużywali tego sposobu transakcji, aby konsument nie miał prawa do odstąpienia od umowy (np. licytacja zaczynała się od ceny standardowej dla danego typu towaru i zawierała komentarz, że licytacja kończy się w ciągu 10 min od momentu pojawienia się ostatniej oferty kupna). Zgodnie z nowymi zasadami – niezależnie od formy zakupu na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa – klient ma prawdo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia.”

  Odpowiedz
  1. Piotrek

   Ustawa, o której mowa, opisuje tylko relację pomiędzy firmą a klientem indywidualnym.

   Odpowiedz
 33. Aga

  Witam. Odesłałam aparat fotograficzny do sprzedawcy(zakup on line) z reklamacją w środku z tytułu rękojmi, niestety kopia zaginęła mi. Aparat był u sprzedawcy ponad dwa miesiące, zero kontaktu z jego strony ani też ustosunkowania się do reklamacji w ciągu 14 dni. Tylko ja zadzwoniłam dwa razy. Raz poinformować i upewnić się że kurier dostarczył dwa dni po wysyłce i potem ponad trzy tygodnie po odbiorze chcąc wiedzieć co dalej, poinformowano mnie że serwis najpierw stwierdził drobną usterkę a potem po jakimś czasie zmienił zdanie że aparat uszkodzony mechanicznie i konieczna kosztowna wymiana płyty głównej, za którą muszę ja zapłacić. W rozmowie poinformowałam że muszę zatem zasięgnąć porady rzeczoznawcy co dalej robić bo nie będę płacić za tą naprawę. Rzeczoznawca doradził wysłać pismo za potwierdzeniem że uznaję że uznali reklamację skoro nie ustosunkowali się do niej w wymaganym terminie. Firma zaraz po odebraniu pisma ode mnie odesłała mi nienaprawiony aparat bez żadnej informacji ani stanowiska a po moim telefonie poinformowali mnie że pismo wysłali pocztą i że w pudełku nie było reklamacji. W trakcie ustaleń poprosiłam też o mail z opinią z serwisu i został mi przysłany. Co mam dalej zrobić? Sprzedawca tłumaczy się ze nie mógł się ustosunkować w ciągu 14 dni bo aparat był w serwisie a wiem że nie ma to znaczenia. Z resztą od początku nie dostałam od nich żadnego pisma.Z góry dziękuję i pozdrawiam

  Odpowiedz
 34. Agata

  Witam mam takie pytanie w czerwcu sprzedałam towar na allegro (jestem sprzedawca na tym portalu). Przez prawie 6 miesiąc kupujący milczał nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń co do zakupu i nagle w grudniu tego roku odesłał Mi zakupiony towar wraz z odstąpieniem od umowy. Czy mam prawo mu odeszłac ten towar z powrotem i co miałabym ewentualnie napisać jako uzasadnienie. Czy jednak ma takie prawo aby po 6 miesiącach zrezygnować. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 35. Michał

  A czy gwarant może uzależnić spełnienie gwarancji nakładając na mnie dodatkowe obowiązki (w tym dodatkowo płatne)?
  Przykład:
  Chcę kupić urządzenie – dowiaduję się że gwarancja będzie ważna przez dwa lata jeśli w okresie od 9 do 12 miesiąca użytkowania zostanie zrealizowany przegląd u autoryzowanego przedstawiciela. Jest on płatny (ok. 400 zł). Jeśli tego nie zrobię to nie będzie 24 miesięcznej gwarancji.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 36. Joanna

  Witam Prosze o porade. Zakupiłam natoznik przez internet ok 6 pazdziernika 2018 Na dostawe czekalam 2 i pol miesiaca a informiwali mnie ze bedzie miesiac. Teraz po 4 i pol miesiaca użytkowania rozszedl sie material na jednej z czesci. Napisalam wiadomosc do sprzedawcy i poinformował mnie ze producent zdecydowal sie naprawic narożnik ale w zwiazku z tym iz narożnik jest z Polski a ja mieszkam w Irlandii Polnocnej to moze to potrwac nawet dłużej niż 35 dni robiczych. Dodam ze ja śpie na tym narożniku dlatego jest to dla mnie opcja bardzo kłopotliwa. Dodam jeszcze ze sprzedawca ogolnie zajmuje sie sprzedaza mebli na terenie Uk. Mam pytanieczy oni maja prawo kazać mi czekac na przywiezienie mebla tak długo?(tłumacza sie tym ze maja mało zamownień do Irlandii Polnocnej)Pytałam rowniez czy nie moga mi przeslac czesci zamiennej ale powiedzieli ze nie bo w zasadzie bylaby to prawie polowa narożnika

  Odpowiedz
 37. Ewa

  Dzień dobry proszę o poradę nie mam Nie wiem co mam zrobić prywatny stolarz zrobił mi szafę na wymiar zapłaciłam mu pieniądze po około 4 dniach drzwi szafy się zacięły przyjechał po tygodniu poprawił po kolejnych dwóch dniach znowu zaczęły się zacierać przyjechał znowu za tydzień poprawił działało 2 dni w tej chwili drzwi bardzo hałasują przy przesuwaniu cały się trzęsę bardzo mocno to słychać Nie podpisałam żadnej umowy z wykonującą proszę napisać czy jestem podjęta jakimś prawem czy po prostu ze swojej głupoty nie mam prawa do gwarancji Bardzo proszę o poradę

  Odpowiedz
 38. Patrycja

  Witam. .mam problem że sprzedawcą. Wysłałam silnik na gwarancję, silnik został odesłany mi uszkodzony-połamany, nie można go użytkować.
  Właściciel twierdzi że winę ponosi kurier doręczający paczkę. Niestety winna jest firma ponieważ w paczce nie było części odłamanych. Oraz paczka była w nie naruszonym stanie.
  Silnik jest metalowy i części które zostały zniszczone również są z grubego metalu.
  Firma nie chce przyznać się do błędu i zwrócić pieniędzy bądź zrobic naprawy silnika na swój koszt.
  Co mogę zrobić jako klient w takiej sprawie aby odzyskać działający sprzęt bądź gotówkę.

  Odpowiedz
 39. ola

  dzien dobry, jeśli towar został opłacony przeze mnie i wysłany przez sprzedającego do paczkomatu. Z pewnych przyczyn nie zdążyłam go odebrać i został odesłany do sprzedawcy. Poprosiłam sprzedawcę o ponowne przesłanie i fakturę za dostawę – dostałam jednak informację, że w takiej sytuacji mam ponownie złożyć zamówienie i opłacić całość – czy to jest zgodne z prawem? czy powinnam żądać od sprzedającego przesłania towaru za który przecież już raz zapłaciłam??

  Odpowiedz
 40. Lukasz

  Dzień dobry, mam taki problem a mianowicie kupilem odkurzacz na stronie internetowej neonetu i po miesiacu mi sie zespół wiec skontaktowalem sie z nimi i im go odesłałem, po dwoch tygodniach odeslali mi go twierdzac ze jest naprawiony i rzeczywiscie zrobili to co mieli zrobic ale go zle złożyli i odkurzacz zachowoje sie tak jak nie powinien wiec ja ponownie zglosilem sie do neonetu i kazali mi znowu odeslac odkurzacz, wiec tak zrobilem, odeslali mi go ponownie, oczywiscie ich ekspert stwierdzil ze wszystko jest tak jak ma byc (chodzi o to ze odkurzacz przy pustym nowym worku pokazuje ze owy nowy worek jest pełny po jednym odkurzaniu), więc ja po raz kolejny napisałem do nich opisujac problem z prośbą o wyjasnienie tego, pan ekspert najwidoczniej nie wiedzial jak to wyjaśnić wiec dostalem dzisiaj odpowiedz ze cytuje “Towar reklamował Pan z tytułu gwarancji, więc nie mamy podstaw do podważania decyzji serwisu.”, i odsylaja mnie do serwisu ja myslalem ze zglaszajac do nich sie zglaszam reklamacje z tytulu sprzedawcy? Czy moga w ten sposob ze mna postepowac ? Dziękuję

  Odpowiedz
 41. Łukasz

  Witam serdecznie, Kupiłem buty Karrimora, z których po niecałym miesiącu zaczęła odpadać podeszwa, z jednego buta, nie wiem wygląda to jakby były źle sklejone. Będę je reklamował, to pewne, bo nie po to dałem 800zł, żeby się rozpadły po mniej niż 30 dniach. Moje pytanie do was jest takie. Znalazłem na Internecie rzeczoznawcę maj i chciałem się poradzić was, czy dodawać opinię do wniosku reklamacyjnego, wiem, że mogę dodać taką opinię bo powiedziała mi to znajoma pracująca w obuwniczym, ale chciałem się spytać czy taka opinia wpływa pozytywnie na rozpatrzenie? Sadząc po komentarzach jak szukałem tego rzeczoznawcy, wygląda to obiecująco. Jakie macie o tym opinie?

  Odpowiedz
 42. Sara

  Witam, czy okres odstąpienia od umowy rownież obejmuje jedynie 14 dni, jeśli wylicytowałam na allegro sprzęt niezgodny z opisem? Sprzęt wystawiony jako nowy posiada wadę, gramofon który ma zepsute wbudowane głośniki i ma ślady użytkowania.

  Odpowiedz
 43. Ara

  Witam,Zakupiłam lodówkę,która po tygodniu przestała chłodzić.Złożyłam reklamację,przyjechał serwisant,sporządził protokół,w którym oznajmił,że sprzęt nadaje się do wymiany.Sprzętu nowego nie otrzymałam,ale zwrócono mi pieniadzę.Minęło siedem miesięcy i zepsuty sprzęt nadal mam na stanie,firma go nie odebrała,nawet nie napisała co z nim zrobić.Proszę o informację,czy mogę oddać ten sprzęt na złom,ponieważ nie mam na tyle miejsca by go dalej przecho

  Odpowiedz
 44. Artur

  Dzień Dobry. Prowadzę sklem na Allegro . Klient zakupił przedmiot a następnie zwrócił go gdyz jego zdaniem był niezgodny z opisem i posiadał wady. tgz. “ODSTĄPIENIE OD UMOWY ZAKUPU Z POWODU NIEZGODNOSCI Z OPISEM” z jednoczesnym żądaniem zwrotu zapłaty. Oczywiście wpłata została zwrócona włącznie z kosztami dostawy. Natomiast Klient utrzymuje że on reklamował towar i żąda również kosztów zwrotu towaru. Dodam że w komentarz uzasadniający zwrot nie zawiera terminu ” REKLAMACJA” a w odesłanym przedmiocie nie stwierdzono wskazanych w nim usterek , Więc ewentualna reklamacja gdyby była jednoznacznie podniesiona była by bezzasadna. Czy fakt że jedynym oczekiwaniem klienta był zwrot zapłaty nie jest jednoznaczny, z zastosowaniem tyrbu ODSTAPIENIA OD UMOWY ZAKUPU ?

  Odpowiedz
 45. Dona

  W czwartek 21.05.2020 odebrałam przesyłkę w sklepie nie sprawdziłam,bo byłam pewna,że wszystko w porządku,ale w domu po otworzeniu stwierdziłam,że przesyłka jest niezgodna z opisem i złożyłam zgłoszenie odstąpienia od umowy 21.05.2020 o numerze #48764141.Dzisiaj chciałam zrobić zwrot w sklepie i powiedziano mi ,że nie mogą przyjąć ,bo używałam jednej szczotki,a ja nawet nie zdążyłam jej wziąść do ręki,ale faktycznie wyglądało jakby ktoś używał , wydaje mi się ,że suszarka była wcześniej przez kogoś zwrócona w takim stanie,bo opakowanie też nie był idealne ,ale ja na pewno nie używałam.Dołączam zdjęcia,które zrobiłam zaraz po otworzeniu,,zeby wysłać gdyby było potrzebne do odstąpienia od umowy,w takim stanie dostałam,teraz jak się przyglądam to widać,że jest coś nie tak,wcześniej na to nie zwróciłam uwagi.Pozdrawiam

  Odpowiedz
 46. Bogdan Mieszkowski

  Zakupiłem tortownice w dniu 8.06.br.po stwierdzeniu wady następnego dnia 9.06.br.poszedłem celem reklamacji spotkało mnie wiele obrażliwych słów i wyśmiano, sprzedawca stwierdził że nie przyjmie a bo po wyjściu ze sklepu żadna reklamacja ani zwrot towaru w tym sklepie nie obowiązuje.Rozmawiałem z inspekcją handlową ale odpowiedziano mi że oni się tym nie zajmują.Jestem emerytem i dla mnie kwota 50zł. wyrzucona to dużo Proszę o poradę.Sklep w którym kupiłem to firma handlowa WALNEL przy ul.Kondratowicza 27b

  Odpowiedz
 47. Mirosław

  Witam.
  Po miesiącu użytkowania zegarka, starła się bransoleta. Sklep jak najbardziej uznał reklamację, ale dostałam odpowiedź, że proponują wymianę na inny model. Moje pytanie brzmi czy mam prawo żądać zwrotu pieniędzy?

  Odpowiedz
 48. Zbyszek

  Witam zakupiłem kilka nasion przez Przesylkonosz.pl pieniądze wysłałem o razu przy zakupie.Paczki nie otrzymałem po wyznaczonym terminie.Kiedy napisałem do nich napisali że nie mają już tych nasion,napisali że zrobią zwrot pieniędzy.Do tej pory nie dostałem pieniędzy tylko wiecznie przepraszają.Napisali do mnie wiadomość że wyślą pieniądze jutro i tak jest od 18,06,2020 co mogę z tą sprawą zrobić

  Odpowiedz
 49. Kasia

  Witam,
  mam taką sprawę, zegarek damski firmy FOSSIL zakupiłam 10.12.2018 r. Pierwsza reklamacja z tyt. gwarancji – 02.03.2019 r. (zegarek zatrzymywał się), następna reklamacja z tyt. rękojmi 28.08.2020 r. (wskazówka godzinowa przy pełnej godzinie nie nachodziła na wskazaną godzinę tylko była dużo przed nią). Zegarek oddany do reklamacji z widocznymi śladami użytkowania na kopercie, bransolecie oraz szkle. Po 18 dniach został oddany z reklamacji ale zupełnie nowy zegarek. Odebrałam go ale w domu zobaczyłam, że jest firmowo oklejony folią na szkle, kopercie i na zapięciu bransolety. Na piśmie z naprawy było napisane, że przeprowadzono następujące naprawy: naprawa wskazówek i bateria. Następnego dnia poszłam do sklepu, z którego go dobrałam z naprawy, Pani potwierdziła, że jest to nowy zegarek ale nie rozumie dlaczego nie zostało to napisane w piśmie tylko, że wykonano naprawy. Nie był to mój stary zegarek tylko wymienili na nowy pisząc że coś naprawili. Pani kierownik sklepu widziała zegarek i potwierdziła, że wie że to był nowy zegarek, dzwoniła do serwisu i powiedzieli jej, że oni oklejają zegarki do naprawy, żeby ich nie uszkodzić – BZDURA. Powiedzieli też, że to był ten sam zegarek, że go naprawiali – KŁAMSTWO. Chodzi o to, że za 2 miesiące upłynie okres 2-letniej gwarancji na zegarek, a serwis nie chce się przyznać że dali nowy zegarek, na który jest kolejne 2 lata gwarancji. Co można zrobić w tym momencie? Sklep też umywa ręce bo twierdzą, że nic nie mogą zrobić.

  Odpowiedz
 50. Iza

  Witam,
  Na co się powołać jeśli producent nie chce uznać gwarancji?
  Sprzęt samoistnie się popsuł a jest jeszcze dwa miesiące na gwarancji, w odpowiedzi od producenta usyłaszałam, że musze zapłacic za jego naprawe.

  Odpowiedz
 51. Barbara

  Szanowni Panstwo,
  chcę odebrać zimową kurtkę ze sklepu po odrzuconej reklamacji (dostałam SMS-a), ale nie mogę, ponieważ wszystkie sklepy tej marki zostały zamknięte do odwolania. Pomijam, że nie zgadzam sie z odmową uznania reklamacji, bo to nowa kurtka CK, jeszcze nieużywana, ale zauważylam, że w kieszeniach poszły szwy. To jednak kurtka zimowa. Skoro już ma u mnie pozostać, a jest zima, chciałabym ją jednak mieć. Latem nie będzie mi potrzebna. Obsługa pisze mi, że muszę poczekać do ponownego otwarcia sklepów. Ale dlaczego? Przecież ten sklep nie znajduje się w galerii handlowej, a jego zamknięcie było wewnętrzną decyzją włascicieli. Czy wobec tego mogę się domagać zwrotu gotówki, jak podałam w reklamacji? Dziękuje za pomoc i pozdrawiam Barbara

  Odpowiedz
 52. Adam

  Witam sprzedałem przez serwis Allegro używany silnik samochodowy , kupujący odesłał do mnie silnik podając powód Powód zwrotu: przedmiot jest wadliwy lub uszkodzony (Silnik jest uszkodzony . ) twierdząc iż zakupiony przedmiot jest zablokowany , dyskusja przez allegro trwa , przed wysyłka do kupującego silnik był sprawdzony i wszystko było ok, po otrzymaniu swojego silnika udowodniłem nagrywając filmik iż silnik nie jest zablokowany , gdy próbowałem uzyskać w dyskusji prawdziwego powodu zwrotu nabywca zmienia wersje że silnik jest brzydki i nie spełnia jego oczekiwań więc walka trwa gdyby kupujący odstąpił od umowy nie podając powodu wtedy zwracam za towar+koszt wysyłki w jedną stronę i temat zamknięty lecz kupujący zapewne dokonywał nie jednego zwrotu i zamiast się przyznać że kupił niewłaściwy przedmiot lub nie podając powodu woli walczyć oto abym zapłacił za wysyłkę w obydwie strony więc sporem jest kwota 140zł :-) może bym i na to przystał gdybym w dyskusji nie był nazywany cwaniakiem, krętaczem, oszustem, reasumując
  -udowodniłem że silnik nie jest uszkodzony
  -żądania allegro ….Proszę sprzedającego o ustosunkowanie się do roszczenia kupującego i przedstawienie rzeczowo uzasadnionej decyzji reklamacyjnej.

  Proszę o pomoc, co powinienem zrobić, jak się zachować , chcę uniknąć blokady konta, chcę zwrócić pieniądze za towar bo takie jest prawo i handlując na odległość biorę pod uwagę ryzyko z tym związane i liczę się ze zwrotami ale przez błąd kupującego bo wnioskuje że kupił silnik nie pasujący do jego auta nie mogę być , poniżany, wyzywany a na koniec płacic za jego błędy płacąc za wysyłkę w obydwie strony , proszę o poradę

  Odpowiedz
 53. Olaf

  Dzień dobry,

  Proszę o poradę. Zakupiłam w sklepie internetowym przedmiot, do którego miał być dołączony “gratis”. Przedmiot doszedł, niestety gratis już nie. Sprzedawca od dwóch miesięcy zwodzi mnie wiadomościami, że dośle gratis bezzwłocznie. Niestety bez skutku. Co robić w takiej sytuacji?

  Odpowiedz
 54. Sylwia

  Witam
  Mam takie pytanie: zakupiony zegarek sportowy /do monitorowania aktywności/
  1 reklamacja przez sklep – sklep odesłał od razu do serwisu producnta – wymiana na nowy /przesłany od producenta/, mniej więcej po 1 roku kolejna reklamacja już 2, i po niecałym roku 3 reklamcja tego też zegarka – za każdym razem wymiana na nowy. Teraz jest już 4 reklamacja – cały czas część podobnych problemów + jakieś nowe. Wszystkie reklamacje szły przez producenta. I za każdym razem wymiana na nowy. Czy w związku z tym że to już 4 reklamacja mogę się domagać wymiany ale na inny model – np w podobnej cenie, lub dopłacić i inny model wybrać??
  ! osoba na serwisie powiedziała że mogę takie oświadczenie napisać że chce inny model, a z kolei inna osoba powiedziała że absolutnie nie ma takiej możliwości i dostane ten sam model tylko nowy i jak chcę inny model to mam sobie sprzedać ten co dostane i kupić to co chce.
  Czy moge od producenta domagać się wymiany na inny model z ew dopłatą??

  Odpowiedz
 55. Justyna

  Witam, proszę o radę . Dnia 26 lutego 2021 r. zakupiłam stół za pobraniem (płatność u kuriera). Zapłaciłam i odebralam od kuriera w dniu 1 marca br. Opakowanie zewnątrzne nie było uszkodzone . Po rozpakowaniu okazało się ,że
  stół ma uszkodzony narożnik. Reklamację do sklepu zgłosiłam 3 marca br z informacją o uszkodzeniu i odstąpieniu od umowy . Sklep internetowy Lectus Health&Beauty z Krapkowic – wlaścielka Martyna Kostka z Krapkowic rozpoczął ze mną przepychankę tj. proszę dosłać więcej zdjęć w różnych ujęciach .
  Następnie reklamacja będzie uznana jak będzie spisany protokół z kurierem.
  Mieli świadomość ,że Kurier DOD odmówi . Czekałam na informację i w 15 dniu otrzymalam link ze sklepu Lectus do DPD . Tu droga postępowania się powtórzyła,proszę wykonać reklamację na naszym druku, proszę dosłać zdjęcia
  itd. Po miesiącu odpowiedź, reklamacja nie może być uznana ,bo o1 dzień jest
  spóźnienie . Napisałam odwołanie od decyzji i znowu powtórka odwołanie tylko na naszym internetowym druku .
  Pozostałam z uszkodzonym stołem,pomimo złożonej w terminie reklamacji i informacji o odstąpieniu od zakupu .
  Moje pytanie – czy mogę w drodze reklamacji z tytułu rękojmi zwrócić stół i otrzymać zwrot opłat. Czy pozostaje mi droga poprzez UOKiK i postępowanie
  sądowe? Justyna

  Odpowiedz
 56. Michał

  Taka sytuacja.
  Jest sprzedawca (prywatny). Kupujący po tygodniu chce reklamacji. Sprzedawca się zgadza. Od tego momentu Kupujący milczy (loguje się), towaru nie wysyła. Mijają już prawie 2 tygodnie. Czy jest jakiś termin do którego kupujący ma wysłać? czy możę i za kilka miesięcy :D

  Odpowiedz
 57. Piotr

  Witam, chciałem zapytać czy Moge reklamować towar jeżeli nie ma na rynku części eksploatacyjnych do niego. Chodzi o kosiarkę do której nie ma na rynku noży ( ani zamienników ani oryginałów). Uszkodzenie powstało z mojej winy ale okazuje się że w tym momencie nie jestem w stanie naprawić kosiarki bez zmian konstrukcyjnych. Dodam że kosiarka ma 8 miesięcy i jest dalej w ofercie sklepu.

  Odpowiedz
 58. Danuta

  Witam,
  w grudniu 2020 roku kupiłam kuchenkę mikrofalową. W kwietniu 2021 roku zepsuł się wyświetlacz, ponieważ sprzęt był na gwarancji , oddałam do naprawy.
  Po jakimś czasie otrzymałam sprzęt z powrotem, niestety przy transporcie został uszkodzony a więc oddałam do reklamacji. W obecnej chwili sprzęt jest już czwarty raz w reklamacji, ponieważ usterka nie została należycie rozwiązana.
  Moje pytanie jest : czy mogę żądać zwrotu pieniędzy?
  Nie chcę już tego sprzętu gdyż widzę że usterka jest nie do naprawienia ( zniszczona obudowa, niewyregulowane drzwi, nagrzewa się)
  Jakie są moje prawa?

  pozdrawiam

  Odpowiedz

dodaj nowy komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © CONSIDER.PL


Kurs z Excela - samouczek HIT!

⇒ 500 przykładów funkcji ⇒ zadania z rozwiązaniami ⇒ triki i wskazówki

SPRAWDŹ 

i pobierz fragment za darmo


X
ZDOBĄDŹ umiejętności ANALITYCZNE - dołącz do KURSU!