O consider.pl i o autorze

O autorze bloga słów kilka

nazywam się Piotr Walędziak. Od kilkunastu lat pracuję w obszarach: marketingu, sprzedaży i analityki danych. Zajmowałem się (lub nadal się zajmuję) m.in.:

 • marketingiem strategicznym i operacyjnym na rynkach B2C i B2B,
 • digital marketingiem oraz rozwojem sprzedaży e-commerce (w tym m.in.: SEO, SEM, performance, UX/UI, marketing automation, …),
 • automatyzacją raportowania i analizami biznesowymi,
 • CRM, badaniem zachowania i budową lojalności klientów,
 • analizą i rozwojem oferty produktowej,
 • zarządzaniem projektami wdrożeniowymi,
 • zagadnieniami logistycznymi,
 • controllingiem, modelowaniem i analizami finansowymi.

Wiedzą, doświadczeniami, obserwacjami i przemyśleniami z tych obszarów dzielę się na niniejszej stronie consider.pl.

Jako marketingowiec preferuję konkretne działania sprzedażowe ponad pseudo-wizerunkowe. Pasjonuję się analityką na dużych zbiorach danych i metodami syntetycznej wizualizacji. Statystycznie rzecz biorąc, częściej się z czymś nie zgadzam, niż zgadzam. Ale taka rola analityka ;)

Pracuję na liczbach i bazach danych. Korzystam m.in. z: MS Excel (w tym Power Query, Power Pivot, VBA), SAS Enterprise Guide, RStudio, QlikView, Microstrategy, SAP Lumira, Teradata SQL Assistant, Power BI, Azure/ Synapse, MS SQL Server & SSMS, Google Analytics, Google Ads, Google Tag Manager, Looker, …

Cenię:

 • prostotę – bo wszystko co skuteczne jest z natury proste;
 • pragmatyzm – bo teorii miło się słucha, ale z reguły ma się nijak do rzeczywistości,
 • zmiany w sposobie myślenia i działaniu – bo zawsze są początkiem czegoś nowego.

Co proponuję?

Realizuję projekty analityczne i doradcze z zakresu marketingu i sprzedaży. Specjalizuję się w analizach, których celem jest rozwój sprzedaży internetowej oraz szeroko pojętej strategii omnichannel. Oferuję niezależne spojrzenie eksperckie na biznes w oparciu o zaawansowaną analitykę danych. Wskazuję kierunki zmian, przedstawiam rekomendacje działań, pokazuję jak skutecznie rozwijać strategie digital marketingu.

Opracowuję również zautomatyzowane raporty w Excelu / Power BI oraz inne zestawienia zgodnie ze specyfikacją. Usprawniam pracę z danymi w firmach, tworzę narzędzia do szybkiego generowania najważniejszych raportów. Pomagam wykorzystać gromadzone dane w firmie do podejmowania trafniejszych decyzji.

Jeżeli jesteś zainteresowany pełną ofertą zapraszam na stronę DEEPDIVE.pl

Excel. Nauka na przykładach’ – to autorski podręcznik Excela w postaci ebooka, który zebrał już sporo pozytywnych opinii. Jest to jedyne tego typu opracowanie na rynku, które umożliwia szybką naukę funkcji i formuł w Excelu. Setki gotowych przykładów, liczne triki, wskazówki, zadania z rozwiązaniami.  Więcej na temat kursu Excel na stronie consider.pl/EXCEL-EBOOK

Kurs Analitycznego Myślenia’ – to szkolenie rozwijające umiejętności analityczne pracowników firm. To obecnie jedyny w Polsce kurs online, który tak kompleksowo porusza zagadnienia:

 • analitycznego myślenia,
 • skutecznego rozwiązywania złożonych problemów,
 • podejmowania najlepszych decyzji biznesowych.

W tym kursie omawiam m.in.: ponad 50 uniwersalnych metod analitycznych, jak również przedstawiam instrukcje „krok po kroku” i przykłady praktyczne ich zastosowania. Na szkolenie składa się wszystko to, co jest niezbędne w doskonaleniu szeroko rozumianych kompetencji analitycznych. Kurs jest przeznaczony dla pracowników różnych specjalności – zapoznaj się z ofertą dla firm i dowiedz się więcej na temat rozwoju kompetencji analitycznych w Twoim zespole. Więcej na temat szkolenia analitycznego myślenia na stronie consider.pl/Szkolenie-Analityczne-Myslenie-Podejmowanie-Decyzji

Całą ofertę moich produktów można znaleźć również pod adresem consider.pl/kursy.


O blogu consider.pl

od 2012 roku prowadzę niniejszego bloga, na którym dzielę się doświadczeniem, a także pewnym podejściem i sposobem postrzegania zagadnień biznesowych. Jego głównym celem jest gromadzenie w jednym miejscu praktycznej wiedzy pomocnej w ogólnie pojętym życiu zawodowym, marketingowo-projektowo-sprzedażowym.

Co miesiąc około 50 tys. użytkowników odwiedza skromne progi niniejszej witryny. Jedni znajdują tu odpowiedź na swoje pytania, inni trochę inspiracji do dalszych poszukiwań, kolejni zrzynają całe akapity i wklejają je do swoich prac zaliczeniowych, pozostali … właściwie to nie wiem, co oni tu robią i czego szukają, ale pozdrawiam gorąco wszystkich :)

Życzę miłej lektury!

Zapraszam do kontaktu: consider@consider.pl

Piotr Walędziak

PS. jeszcze wyjaśnię, dlaczego nie odpowiadam na część emaili, otóż:

 • nie współpracuję na zasadach barteru,
 • nie realizuję zleceń „na już” lub „na wczoraj”.

Dodaj komentarz

X