Powiązane wpisy

10 Comments

 1. Zobacz: Co warto wiedzieć przed zakupem, sztuczki sprzedawców oraz triki marketingowe – Consider – marketing krytyczny

 2. 2

  kate

  Ciekawym zjawiskiem, z którym się często spotykam to brak jakiejkolwiek decyzji. Otrzymuję zapytanie, wysyłam ofertę, dzwonię co tydzien i nic- żadnej konkretnej odpowiedzi. Kompletnie niezrozumiałe.

  Odpowiedz
  1. 2.1

   consider

   Jako osoba, która wysłała dziesiątki zapytań ofertowych mogę powiedzieć tylko tyle, że taka sytuacja zależy w dużej mierze od tzw. “decydentów”. Dopóki od kierownika lub dyrektora nie otrzyma się konkretnego potwierdzenia, czy dany zakup ma być realizowany, dopóty trudno cokolwiek odpowiedzieć potencjalnemu kontrahentowi. Bo w końcu o wizerunek firmy trzeba dbać i czasami nie wypada powiedzieć wprost, że Pan XY sam nie wie czego chce.

   Odpowiedz
 3. 3

  marekkk

  dobry tekst. Siedzę w b2b od lat i większość z tych zachowań jest mi dobrze znana. Ale to jeszcze nic w porównaniu ze współpracą z administracją publiczną – tam się dzieją cuda ;)

  Odpowiedz
  1. 3.1

   consider

   Może jakieś przykłady? Ja mogę wymienić: z góry ustawione przetargi, dzielenie większych zamówień na mniejsze, aby obejść procedury o zamówieniach publicznych.

   Odpowiedz
 4. Zobacz: Proces sprzedaży nastawiony na potrzeby klienta – Consider – marketing krytyczny

 5. Zobacz: 13 sposobów na to, jak zwiększyć atrakcyjność oferty handlowej | Consider – marketing krytyczny

 6. Zobacz: Przykład kwestionariusza badania w Excelu – jak szybko zebrać dane z różnych plików w jedną tabelę | Consider – marketing krytyczny

 7. Zobacz: 10 mylnych przekonań o marketingu i handlu, które czas zweryfikować | Consider | blog okołohandlowy

 8. 4

  Michał

  Bardzo dobry artykuł. Sam od 6 lat pracuję w sprzedaży B2B i w 100% zgadzam się z opisywanymi sytuacjami.

  Odpowiedz

dodaj nowy komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt: consider (at) consider.pl © 2012-2017 CONSIDER