Już ponad 3 000 klientów ebooka. 
Ściąga z EXCELA dla każdego - SETKI przykładów funkcji otrzymasz w 3 minuty.
ZOBACZ EXCEL EBOOK >

Closed loop marketing

Closed Loop Marketing to zwrot określający zarówno strategię marketingową, jak i zespół aplikacji ją wspierających. Głównym celem tych narzędzi jest mierzenie rezultatów działań marketingowych i komunikacyjnych oraz śledzenie reakcji grup docelowych (tytułowe zamykanie pętli). W szczególności chodzi tu o zbieranie od klientów informacji zwrotnych na temat prezentowanych im materiałów, analizę tych danych oraz personalizację informacji handlowych. A to wszystko, aby zwiększyć efektywność sprzedaży.

[lightbox thumb=”https://consider.pl/wp-content/uploads/2012/11/clm-marketing.jpg”]
Oprogramowanie typu Closed Loop Marketing (CLM) łączy automatycznie informacje zawarte w bazach CRM z odpowiednimi materiałami marketingowymi. Dzięki tej aplikacji na ekranie komputera mogą być wyświetlane informacje (wyniki badań, wizualizacje, filmy, case study), których w danej chwili klient potrzebuje. CLM pozwala zapisywać informacje na temat reakcji klientów na dany komunikat. Te dane są gromadzone w systemie, a następnie analizowane pod kątem popularności i skuteczności danych przekazów. W rezultacie można trafniej dopasowywać oferty do potrzeb klientów i spersonalizować komunikację email.

CLM jest szczególnie przydatny w firmach posiadających szeroką ofertę, w której każdy z produktów ma złożoną specyfikację i wymaga szeregu wyjaśnień. Dlatego to dedykowane oprogramowanie najczęściej wykorzystywany jest przez przedstawicieli medycznych, którzy kontaktują się z lekarzami.

Jednak systemy Closed Loop Marketing obejmują więcej zastosowań. Przykładowo przy e-marketingu pozwalają kojarzyć profile użytkowników odwiedzających serwisy oraz aktywność tych użytkowników z działaniami e-mail marketingowymi. Oprogramowanie może udostępniać także narzędzia umożliwiające skorelowanie produktów i usług z zachowaniami klientów online.

Sposób działania aplikacji CLM lepiej wyjaśnia poniższy film – animowany dla pełnej jasności tematu.

[mom_video type=”youtube” id=”Vd_qI4vpGsw”]

źródło grafik – 1

Pytanie...
Korzystasz z EXCEL lub PowerPoint?
Poznaj setki praktycznych przykładów!
500 funkcji Excel + 500 slajdów PowerPoint

Zobacz podręcznik =>

Dodaj komentarz

X