Wydaje Ci się, że znasz Excela i PowerPointa? ZOBACZ moje ebooki i podnieś umiejętności:
  1. HIT!!! - EXCEL samouczek - nauka na przykładach POBIERZ fragmenty DEMO >
  2. EXCEL & PowerPoint zestaw ebooków w SUPER cenie ZOBACZ PROMOCJĘ >

Windows 8 – całkowita wymiana okienek

Nieczęsto się zdarza, aby firma decydowała się na wprowadzenie znaczących zmian w swoim kluczowym produkcie. Wszelkie modyfikacje rozkładane są zazwyczaj w czasie – dla bezpieczeństwa. Trzeba w końcu jakoś pogodzić klientów przyzwyczajonych do starych wersji oraz tych poszukujących nowości. Zdarza się, że efekty takiego kompromisu nie satysfakcjonują, żadnej ze stron. Dlatego trzeba docenić firmy, które decydują się na odważne decyzje.

Windows 8: Swipe, slide, zoom.

Firma Microsoft udostępniła na swoich stronach WWW testową wersję swojego najnowszego systemu operacyjnego. Windows 8 to całkowicie nowy interfejs bazujący na zasadzie: przesuwaj, przewijaj, powiększaj. Docelowo stworzony pod obsługę dotykowych ekranów, ale także przystosowany do obsługi za pomocą myszki komputerowej. Nowa wersja była budowana z myślą o użytkownikach społeczności internetowych. Znajdziemy więc tutaj szereg aplikacji ułatwiających kontakt z innymi użytkownikami. Kolejna nowość to mocna promocja Windows Store – platformy, z której można pobrać dodatkowe aplikacje stworzone przez developerów. Czy dorówna popularności App Store…? Windows 8 jest także wyposażony w najnowszą wersję przeglądarki internetowej Internet Explorer 10 – podobno wygodniejszej w obsłudze i bezpieczniejszej.

Nowy  system cieszy się bardzo dużym  zainteresowaniem. W ciągu pierwszych dni od udostępnienia wersji Consumer Preview została ona pobrana przez kilka milionów użytkowników. W sieci możemy znaleźć już liczne opinie i testy nowego systemu. Jedni zachwycają się jego innowacyjnością, drudzy podkreślają trudności w przyzwyczajeniu się do nowego interfejsu.

Na stronach Windows 8 Consumer Preview można obejrzeć video prezentacje najnowszego dzieła Microsoftu oraz link do pobrania wersji testowej przed jej komercyjnym startem.

Jeszcze na koniec szybkie pytanie...
Korzystasz z EXCEL lub PowerPoint?
Poznaj Naukę na przykładach!
500 funkcji Excel + 500 slajdów PowerPoint

Zobacz podręcznik =>

Dodaj komentarz

X