Powiązane wpisy

8 Comments

 1. michał

  Psychologia jest pseudonauką? Dawno większej głupoty nie przeczytałem. Proponuję odświeżyć wiedzę na temat tego czym jest psychologia poznawcza, neuropsychologia i pokrewne. I myślenie o marektingu w jakichkolwiek kategoriach okołonaukowych jest co najmniej śmieszne i kuriozalne.

  Odpowiedz
  1. consider

   Sorry, ale w psychologii trudno szukać twierdzeń bezwzlędnych, wspólnych dla każdej jednostki. Dokładnie napisałem co rozumiem pod pojęciem pseudonauki i wszystkie wymienione rodzaje psychologii w 100% się pod nią łapią. W przeciwieństwie do prawdziwych nauk, jak choćby fizyki lub chemii.

   Odpowiedz
 2. Kamila

  Mogłabym podpisać się pod tymi tezami rękami, stopami i nosem. Chociaż, o ironio, i tu można by znaleźć „po 100 wyjątków”.
  Jednak przebieg mojej kariery jest swoistym potwierdzeniem każdego zdania tego artykułu.

  Odpowiedz
 3. piter

  Slowa uznania za tak prosty, szczery i dobitny artykul. Nic ujac, moze cos dodac.

  Odpowiedz
 4. Matt

  A czy poproszony uchylisz rąbka tajemnicy i podasz nazwiska tych marketerów, którzy w cieniu za sznurki ciągną? No i tytuły książek, co to pozornie nic z marketingiem wspólnego nie mają? Będę niezmiernie wdzięczny :)

  Odpowiedz
  1. consider

   Najciekawsze moim zdaniem są wywiady z przedsiębiorcami – których nazwiska, często nikomu nic nie mówią. Wielu z nich (niestety mniejszość) potrafi otwarcie mówić o swoich biznesach i opowiadać o popełnionych błędach, które niemal doprowadziły do bankructwa, i pomysłach, które rozruszały firmę. Nie ma jednego dobrego źródła dla takich treści – trzeba ich po prostu szukać. Co do książek to jak wrzucisz w wyszukiwarkę takie frazy jak: ekonomia eksperymentalna, filozofia współczesna lub psychologia społeczna to wyskoczy tam paru ciekawych autorów. Nie lubię podawać konkretnych nazwisk – bo każdy autor ma lepsze i gorsze prace. Ale żeby nie było, że nic nie rekomenduję to może wskażę pozycję niejakiego Michael Shermer’a pod tytułem “Rynkowy umysł” – pozwala ona trzeźwiej spojrzeć na niektóre fakty oraz nabrać dystansu wobec niektórych odkryć (chociaż z tego co pamiętam pierwsze 50 stron było dość nudne ;), potem się rozkręciło)

   Odpowiedz
   1. Matt

    Pogrzebię, poszukam. Dzięki za wskazówki :)

    Odpowiedz

dodaj nowy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © CONSIDER.PL


Kurs z Excela - samouczek HIT!

⇒ 500 przykładów funkcji ⇒ zadania z rozwiązaniami ⇒ triki i wskazówki

SPRAWDŹ 

i pobierz fragment za darmo


X
Do 22 września KURS Analitycznego MYŚLENIA w super cenie. Zdobądź certyfikat do CV