Już ponad 3000 klientów ebooka. 
Ściąga z EXCELA dla każdego - SETKI przykładów funkcji otrzymasz za 3 minuty.
ZOBACZ EXCEL EBOOK >

Zamówienia publiczne i przetargi – jak wyszukiwać?

Czas w jakim udaje nam się dotrzeć do informacji o nowych przetargach, od momentu ich upublicznienia, może mieć istotny wpływ na osiągane wyniki. Tym bardziej, że czas pomiędzy ogłoszeniem informacji o zamówieniu a terminem składania oferty może wynosić zaledwie 7 dni.

Samodzielne przeszukiwanie ogłoszeń na stronach Urzędu Zamówień Publicznych lub Tenders Electronic Daily TED jak wiadomo jest bardzo czasochłonne. Dlatego warto rozejrzeć się za portalami przetargowymi, które umożliwiają łatwiejsze filtrowanie szukanych przez nas informacji. Koszt takich serwisów zwykle nie przekracza 100 zł miesięcznie. Ale w tej cenie dostajemy m.in. dostęp do wybranych przetargów komercyjnych, a także możliwość otrzymywania zestawień ogłoszeń na email.

Na co warto zwrócić uwagę szukając najlepszego serwisu przetargowego?

Z pewnością jest to sposób wyszukiwania i jakość wyników. W tym przypadku pod pojęciem „jakość” kryje się kompletność oraz aktualność ogłoszeń – czyli wspomniany wcześniej czas pomiędzy upublicznianiem informacji a momentem umieszczenia ich w serwisie lub przesłaniem w zestawieniu elektronicznym . Istotną kwestią jest też sposób prezentacji ogłoszeń, np. podział na tematykę, branżę, region, a także usuwanie duplikatów ogłoszeń oraz zapewnienie dostępu do informacji o rozstrzygnięciach przetargów (czasami jest to opcja dodatkowo płatna).

Aby najlepiej ocenić serwisy przetargowe niezbędne okazuje się ich okresowe porównywanie. Warto od czasu do czasu przetestować parę baz przetargów pod kątem obecności wybranych ogłoszeń. Zdarza się, że niektóre przetargi dostępne są tylko w jednym serwisie i próżno ich szukać w innych zestawieniach. Dodatkowo jedne portale mogą okazać się łatwiejsze w wyszukiwaniu przetargów budowlanych, a inne mogą być lepsze przy wyszukiwaniu przetargów IT.

Przy wyborze portalu przetargowego nie ma co kierować się komunikowaną łączną ilością wszystkich przetargów w bazie, bo nie wiemy ile z nich może dotyczyć naszej działalności. Nie warto też kierować się wyłącznie ceną lub rekomendacjami innych. To w nie mniejszym stopniu może okazać się również zwodnicze.

Lista serwisów z informacjami o zamówieniach publicznych i przetargach

Bizzone – ceny od 39 zł za same informacje o przetargach do 99 zł miesięcznie za pełny dostęp z wynikami przetargów, darmowy 14 dniowy test;

Biznes Polska – 250 zł/ 3 miesiące, 30 dni przy pierwszej rejestracji bezpłatnie;

PressInfo.pl – – 150 zł/ 3 miesiące za przetargi, kolejne 150 zł/ 3-mce za dostęp do wyników przetargów, liczne promocje promujące płatności z góry

DTK – Oferty Biznesowe – 130 zł/ kwartał, możliwy darmowy test

Oferent – 500 zł/ kwartał, 20 dni testów gratis

Podane ceny od momentu publikacji tego wpisu mogły ulec zmianie.

W sieci dostępnych jest też parę serwisów wyspecjalizowanych w poszczególnych dziedzinach. Na uwagę zasługuje przykładowo portal przetargowy skierowany do branży budowlanej Kompas Inwestycji.

Osoby nieprzekonane do opłacalności korzystania z wymienionych powyżej portali mogą także skorzystać z kilku darmowych stron z przetargami, np.: eGospodarka.

Jeszcze na koniec szybkie pytanie...
Korzystasz z EXCEL lub PowerPoint?
Poznaj Naukę na przykładach!
500 funkcji Excel + 500 slajdów PowerPoint

Zobacz podręcznik =>

2 komentarze do “Zamówienia publiczne i przetargi – jak wyszukiwać?”

  1. Zdecydowanie przestrzegam przed firmą Oferty-biznesowe.pl. Naciągają klientów na konstrukcje umowy. Próbowałem ją wypowiedzieć przed kolejnym okresem i usłyszałem, ze spoźniłem sie pare dni bo powinienem miesiąc przed. Oczywiście zero monitów przed czasem. Obsługa klienta nie istnieje – „nic nie mogę” pani może być zastąpiona przez robota „taka jest umowa”. Nic to, że nie korzystam z tej usługi i tak każą płacić. Korzystam z wielu tego typu serwisów ale z takim niskim poziomem sie nie spotkałem. Zdecydowanie odradzam. Pozytywne opinie w necie są pisane przez pracowników. Widać mają akcje co jakiś czas bo się pojawiają identycznie wszędzie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

X