Powiązane wpisy

4 Comments

 1. Juliusz99

  O, a ja takiego wpisu / porad właśnie potrzebuję.W pracy robi się nieznośnie, komunikacja leży… Trzeba coś z tym zrobić, dla własnego dobra :)

  Odpowiedz
 2. Robert Wąsik

  Ja tylko co do liczb… Owszem, najczęściej podaje się je zupełnie z czapy, ale te, które bazują na rzekomo przeprowadzonych badaniach też są zwykle do kitu. Bo statystyka to nie jest coś, co wypluwa mi jakiś program do analizy ruchu, analizy sprzedaży czy inny CRM – statystyka to obliczenia i bez doboru odpowiedniego testu, obliczenia wielkości grupy, zaplanowania testów to wszystko nie ma znaczenia. Nie wystarczy zestawienie dwóch liczb i stwierdzenie, że jedna jest większa od drugiej, bo statystycznie wcale mogą się one nie różnić.

  Akurat ja mam najczęściej do czynienia z ludźmi, którzy za “wyniki” uznają jakieś liczby z GA albo GSC czy Piwika, ale w żadnym z tych przypadków nie ma nawet mowy o testach. Wszystkie te programy wypluwają jakieś procenty, jakieś wartości, ale w żadnym przypadku nie ma tam testu statystycznego, nie ma nawet określonej próby badawczej, nie ma po prostu niczego. Używanie takich argumentów do przekonania kogoś do swoich racji nie jest w niczym lepsze od rzucania losowymi liczbami. Mało tego, bywa gorsze, bo wytwarza w mówcy przekonanie, że coś wie.

  Odpowiedz
 3. Gabi

  Ja tylko podziękuję za ten wpis. Daje do myślenia…

  Odpowiedz
 4. Hubert

  Fajnie opisane jak działa manipulacja – i w tej sytuacji można wiedzieć czego się spodziewać od osób które chcą coś od nas a zrazem jak to wykorzystać na plus dla nas. Dość często spotykana Manipulacja słowem, kreowanie się jako specjalista czy luźna rozmowa a nawet przejście na “Ty”

  Odpowiedz

dodaj nowy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © CONSIDER.PL


Kurs z Excela - samouczek HIT!

⇒ 500 przykładów funkcji ⇒ zadania z rozwiązaniami ⇒ triki i wskazówki

SPRAWDŹ 

i pobierz fragment za darmo


X
Do 22 września KURS Analitycznego MYŚLENIA w super cenie. Zdobądź certyfikat do CV