Kurs online dla biznesu – analiza, logika, kreatywność, innowacyjność

kurs online

Kurs online analitycznego myślenia to idealne rozwiązanie dla wszystkich pracowników i managerów pragnących zdobyć wartościowe umiejętności analityczne. To jedyne w Polsce szkolenie, które tak obszernie porusza wszystkie zagadnienia pozwalające rozwinąć: analityczne myślenie, umiejętność znajdowania najlepszych rozwiązań problemów oraz podejmowania najlepszych decyzji biznesowych.

Umiejętności analityczne w ogłoszeniach o pracę

ogłoszenia o pracę zdolności analityczne kreatywność

Zdolności analityczne to kompetencje wymagane na licznych stanowiskach pracy. Na załączonych zdjęciach podane są wycinki z ogłoszeń o pracę, jak i nazwy stanowisk , w których pojawiło się oczekiwanie od kandydatów: umiejętności analitycznych, logicznego myślenia, kreatywności, innowacyjności. A nie da się ukryć, że te kwalifikacje są ściśle ze sobą powiązane. Szkolenie to również obejmuje temat myślenia krytycznego (tzw. critical thikning), które to okazuje się bardzo istotne w rozwoju kompetencji menagerskich oraz pomaga w podejmowaniu prawidłowych decyzji.

Na jakich stanowiskach liczą się zdolności analityczne i kreatywność

W kursie online Analitycznego Myślenia kładziony jest nacisk na przedstawienie różnorodnych technik, metodyk i podejść, które pozwolą zbudować wymienione powyżej umiejętności. Ale program tego szkolenia jest o wiele szerszy. I zawiera zagadnienia, które pozwalają lepiej zrozumieć ideę analitycznego myślenia, w tym m.in.:  

Znaczenie otwartość na zmiany – bo nie liczy się dotychczasowe zdanie na dany temat, tylko te najlepsze rozwiązanie, do którego należy dotrzeć.

Znajdowanie zależności – gdyż, aby znaleźć rozwiązanie na zadany problem, najlepiej go najpierw dokładnie zrozumieć. A do tego przydaje się zarówno logika, jak i pewnego rodzaju innowacyjność, która pozwala szukać nowych pomysłów oraz inspiracji z innych dziedzin.

Jak rozwijać kreatywne myślenie – bo standardowe mają wszyscy, i nie jest ono gwarantem znalezienia rozwiązania. Coraz częściej musimy sięgać po metody myślenia konceptualnego, które wykracza poza szablonowe techniki.

Umiejętność przewidywania – bo wytłumaczenie przeszłości jest bardzo łatwe. Sztuką jest natomiast spojrzenie w przyszłość i przewidzenie zdarzeń, które dopiero mogą mieć miejsce.

Odwaga, aby tworzyć rozwiązania sprzeczne z opiniami innych – bo generalnie ludzie nie lubią zmian, ale zmiany trzeba wprowadzać. A zaczynają się one zwykle od jednej osoby, która ma na tyle odwagi, aby je zapoczątkować i poprowadzić do końca. Liczy się także odwaga w rozumieniu gotowości przyznania się do błędów. Potrzeba tu też chęci ich analizy, aby czerpać z nich wiedzę na przyszłość.

Umiejętność argumentacji i przekonywania – bo nie liczą się pomysły tylko finalne wdrożenia rozwiązań. A aby to robić, trzeba umieć przekonać innych do swoich pomysłów, szukać sojuszników i oczywiście wiedzieć jak te rozwiązanie  wdrożyć.

Kurs online – logika i kreatywność

I między innymi w duchu tych zagadnień przebiega kurs online Analitycznego Myślenia. Niektórym z nich poświęcone są całe moduły. Tak, abyście mogli w pełni zrozumieć, co się za nimi dokładnie kryje. Odwiedź stronę kursu, aby: poznać jego szczegółowy program, zobaczyć fragment szkolenia i zobaczyć, jak wygląda ten kurs online od środka. W przypadku pytań służę pomocą – wystarczy wypełnić formularz lub wysłać email z pytaniem.

X