Excel książka. Nauka na przykładach

Podstawą do nauki Excela jest dobra książka. Od lat szkolę ludzi z funkcji excelowych i na podstawie tego doświadczenia postanowiłem opracować własny materiał. Jest to Excel książka w formie e-booka, która pokazuje setki przykładów wykorzystania poszczególnych formuł i funkcjonalności Excela.

Excel książka dla początkujących i zaawansowanych użytkowników

Cel tego projektu był jeden. Stworzyć najlepszą książkę do nauki Excela. Pomóc jak największej liczbie osób w rozwoju zawodowym. Po kilkunastu latach pracy zawodowej mogę powiedzieć jedno – za znajomością Excela idą wymierne pieniądze.

Excel podręcznik
Podrecznik MS Excel

Po kliknięciu w ten LINK przeniesiesz się do strony, gdzie można dowiedzieć się więcej o samej książce; zobaczyć film demonstracyjny, pobrać za darmo fragment Excel książki, a także złożyć zamówienie na jej pełną wersję.

Dlaczego warto uczyć się Excela?

Spójrzmy na ogłoszenia publikowane na jednym największym w Polsce portalu pracy. Jakie oczekiwanie wobec kandydatów przewija się tam najczęściej?

  • „Sprawna obsługa pakietu MS Office (głównie Excel)”.
  • „Znajomość Excel (warunek konieczny)”.
  • „Praktyczna znajomość MS Excel”.

Excel. Jego dobra znajomość pożądana jest na wielu stanowiskach pracy. Nic w tym dziwnego, w końcu Excel to najpopularniejszy program biurowy na świecie. Pracują na nim miliony osób w tysiącach firm. Za pomocą arkuszy kalkulacyjnych można rozwiązać szereg zadań z różnych dziedzin. Znajomość programu Excel jest po prostu opłacalna. A nauka jego nie musi być wcale trudna. Na początek wystarczy dobra książka o Microsoft Excel.

Kluczem do poznania Excela jest nauczenie się kilkudziesięciu najczęściej wykonywanych w nim obliczeń i zadań. A najłatwiej to osiągnąć, śledząc przykłady z gotowymi rozwiązaniami. W ten sposób, krok po kroku, zdobywa się coraz większą biegłość w posługiwaniu się Excelem. Te same techniki obliczeń można potem modyfikować i wykorzystywać przy innych danych i zadaniach.

Excel książka – nauka na przykładach

Z myślą o takiej formie nauki powstała książka „Excel. Nauka na przykładach. Zawiera ona setki gotowych, uniwersalnych formuł, które można przekleić i zastosować we własnych arkuszach kalkulacyjnych Excel. Jest ona udostępniany w formacie ‘XLSX’ oraz ‘PDF’. Książka Excel w Excelu – nie musisz przepisywać formuł z podręcznika do arkusza kalkulacyjnego – wszystko już otrzymujesz w pliku. W ten sposób można go mieć zawsze pod ręką. Szybko odnajdziesz w nim objaśnienia funkcji wraz z przykładami ich wykorzystania. Gdy ma się taką Excel książkę, nie trzeba uczyć się wszystkich funkcji na pamięć. Wracasz do nich, kiedy jest to potrzebne.

Materiał opisany w książce dotyczy najnowszych wersji Excela (np. udostępnionego w ramach Office 365), a także może być wykorzystywany przez użytkowników starszych edycji tego programu, tj: Excel 2013, Excel 2010, itd. Większość funkcji działa również w darmowym programie open-source Calc (część Libre Office)

Poza formułami i przykładami ich wykorzystania, książka koncentruje się na praktycznych sposobach radzenia sobie z najczęstszymi zadaniami realizowanymi w Excelu. Opisane zostały w nim m.in.:

  • instrukcje pracy na tabelach przestawnych,
  • metody formatowania warunkowego i łączenia danych z różnych tabel,
  • funkcje tablicowe, itd.

Przedstawionych także zostało kilkadziesiąt innych, przydatnych funkcjonalności Excela.

Excel książka powstała z myślą o różnych użytkowników – tych zaczynających swoją przygodę z Excelem, jak i o tych z kilkuletnim doświadczeniem. Podręcznik zaczyna się od omówienia podstawowych funkcji, a następnie stopniowo poruszane są coraz bardziej zaawansowane techniki. Analogicznie, oddzielny rozdział z ponad 60 ćwiczeniami zawiera zadania o różnym poziomie trudności. Wszystko po to, aby pokazać możliwe podejścia do rozwiązywania problemów obliczeniowych. Wiele osób może zdziwić, jak za pomocą prostych funkcji można rozwiązywać trudne problemy obliczeniowe w Excelu.

Książka „Excel. Nauka na przykładach” jest materiałem prostym i przejrzystym. Tak, aby łatwo było do niego wracać i odszukiwać interesujące zagadnienia. To nie jest kolejny podręcznik Excela na 600 czy 1000 stron, gdzie są obszernie opisywane elementarne działania, w stylu: otwieranie i zapisywanie pliku, wprowadzanie wartości do komórki lub tworzenie obramowania. Takie podstawy, według mnie, może każdy opanować samodzielnie po 15 minutach zabawy z Excelem.

Moja książka Excel to kompendium wiedzy o MS Excel – minimum słów, maksimum przykładów, formuł, obliczeń, trików i wskazówek.

Zapraszam do poznania Excela wraz z książką ‘Excel. Nauka na przykładach’.

Nauka Excel to dobra inwestycja :)

X