Kurs online
Analitycznego Myślenia


To program, który rozwinie Twoje kompetencje analityczne
i umiejętności critical thinking.
Pokazuję w nim, jak rozwiązywać złożone problemy
oraz jak podejmować poprawne decyzje.


Zobacz poniżej video z fragmentem kursu.Już 4 spośród 15 największych firm w Polsce zapisało swoje zespoły na kurs. Chcesz otrzymać ofertę dla firm lub masz pytania odnośnie kursu - pisz na sklep@consider.pl


OFERTA PROMOCYJNA: do 29 grudnia 2023 - cena kursu -40% z dostępem na 3 miesiące + certyfikat!
Dodatkowo tylko do końca roku - SPECJALNY BONUS - ebook do nauki PowerPoint - dostaniesz w ramach kursu.


00 : dni00 : godzin00 : minut00 : sekundUmiejętności analityczne i sztuka rozwiazywania problemów wymagane są na wielu stanowiskach pracy.


Celem tego kursu jest rozwinięcie tych kompetencji.
Abyś mógł odnosić większe sukcesy zawodowe.


Kurs Analitycznego Myślenia przeznaczony jest dla managerów i specjalistów, którzy pracują w szeroko rozumianym biznesie oraz działach IT.
Jest dedykowany dla osób z paroletnim doświadczeniem zawodowym, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w zakresie umiejętności twardych (techniki analityczne i projektowania rozwiązań) oraz miękkich (kreatywności, komunikacja, argumentacja). Ta wiedza jest niezbędna w obszarze: IT, analityce biznesowej, sprzedaży, marketingu, finansowych, controlingu, zarządzania projektami, logistyki, zakupów, administracji.
Dotychczas w szkoleniu wzięli udział pracownicy: banków, firm handlowych, e-commerce, firm produkcyjnych, sektora publicznego, firm ubezpieczeniowych, software house i wielu innych.


Każdy moduł poświęcony oddzielnemu zagadnieniu - przekrojowo, ale zwięźle. Analityczne myślenie z różnych perspektyw. Otrzymujesz prezentowane treści w formie prezentacji PDF. Możesz wracać do nich kiedy chcesz.


Kompletny przewodnik po różnych metodach analitycznych wspierających prawidłowe rozumowanie. Poznasz techniki, które krok po kroku wskażą, jak można robić coś lepiej, inaczej, efektywniej.


Nauczysz się, jak skutecznie rozwiązywać nowe, nietypowe, złożone zagadnienia i problemy z różnych dziedzin. Zwiększysz samodzielność i pewność siebie w napotykanych zadaniach.


Przez cały okres szkolenia możesz zadawać pytania oraz konsultować rozwiązania zadań praktyczncyh.

Zobacz video z fragmentem kursu.


Tak wygląda platforma szkoleniowa "od środka". Pod każdą lekcją zadania praktyczne + konsultacje em@il z prowadzącym.Jeżeli...


... bierzesz udział w złożonych projektach biznesowych lub IT?


... w pracy oczekuje się od Ciebie dostarczania nowych rozwiązań i pomysłów?


... zauważyłeś, że inni radzą sobie z rozwiązywaniem problemów lepiej niż Ty?


... chcesz być bardziej twórczym oraz skuteczniej przekonywać innych do swoich argumentów?


to ten kurs jest właśnie dla Ciebie.


Analitycznego myślenia można się nauczyć.
Poznaj: techniki, narzędzia i zasady poprawnego rozumowania.Co zdobędziesz po ukończeniu kursu?


Przede wszystkim podniesiesz kompetencje analityczne niezbędne w pracy zawodowej - w tym między innymi: uzyskasz szersze spojrzenie i umiejętność rozumnego postrzegania zdarzeń, a także zdolność poprawnej interpretacji i wnioskowania na podstawie ogromu informacji, faktów i danych.


Zrozumiesz kluczowe pojęcia, procesy myślowe i zależności, które stoją u podstaw analitycznego myślenia (m.in. critical thinking, problem solving, design thinking, itd.)


Będziesz wiedział, jak podchodzić do określonych zagadnień i problemów. A przez to zyskasz pewność siebie i samodzielność w realizacji złożonych zadań.


To szkolenie online to taki "niezbędnik" dla wszystkich osób, które chcą szybko i efektywnie poszerzyć umiejętności analitycznego myślenia. Podczas kolejnych lekcji pokażę Ci, jak działać zgodnego z zasadą „pracuj mądrze, a nie ciężko”.


Co wyróżnia Kurs Analitycznego Myślenia?


W szkoleniu kładę nacisk na przekazanie uniwersalnej wiedzy, użytecznej na różnych stanowiskach pracy. Metodą „krok po kroku” poprowadzę Cię przez najważniejsze aspekty dotyczące umiejętności analitycznego myślenia – od podstaw po zaawansowane rozwiązania. To wszystko wsparte jest licznymi przykładami, uwagami i odniesieniami do praktycznych zagadnień.


Kurs online rozwinie zarówno Twoje umiejętności twarde (techniki analityczne służące rozwiązywaniu problemów, planowaniu, zarządzaniu i pracy projektowej), jak i miękkie (logiczne myślenie, myślenie krytyczne, kreatywność, rozwiązywanie konfliktów i radzenia sobie z krytyką, umiejętność przekonywania, komunikacja w zespole, organizacja pracy).Piotr Walędziak

Analityk, Konsultant Biznesowy, Marketer


O autorze kursu:

15+ lat doświadczenia zawodowego w największych firmach w Polsce.

Deepdive.pl – doradztwo i analizy m.in. w obszarze marketingu, sprzedaży, e-commerce, CRM.

Dziesiątki zrealizowanych projektów analitycznych i badawczych dla firm z kilkunastu branż.

Autor bloga o marketingu i analityce consider.pl, odwiedzanego przez ponad 500 tys. użytkowników rocznie.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek Ekonomia Przedsiębiorstwa) i Politechniki Warszawskiej (kierunek Teleinformatyka).To jedyne w Polsce szkolenie, które tak kompleksowo porusza zagadnienia: analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz podejmowania decyzji biznesowych.


Masz wątpliwości, czy wziąć udział w tym kursie?


Spróbuję je wyjaśnić...


“Analityczne myślenie – a po co mi to? Nie jestem i nie zamierzam być analitykiem!”


To NIE JEST kurs tylko dla analityków. To jest kurs o szeroko pojętym analitycznym myśleniu, w tym także o myśleniu krytycznym (tzw, critical thinking). Umiejętności analityczne wymagane są na wielu stanowiskach pracy (zobacz video powyżej - jak wielu). Dodatkowo analityczne myślenie to nie cel, ale jedynie narzędzie. Narzędzie do m.in.: tworzenia lepszych rozwiązań, podejmowania trafniejszych decyzji, prawidłowego rozumowania. A to jest bardzo uniwersalna wiedza, która przydaje się w rozmaitych sytuacjach.


“Nie lubię raportów, matematyki, liczb i pracy z danymi.”


W tym kursie nacisk kładziony jest na naukę uniwersalnych technik podchodzenia do problemów. To nie jest kurs z zakresu analizy danych, matematyki czy statystyki. Ale pewne elementarne pojęcia i zasady dotyczące tych obszarów się w kursie pojawiają (możesz je przewinąć ;).


“Dlaczego akurat ten kurs, a może lepiej jakaś książka?”


Kurs Analitycznego Myślenia to pochodna mojego doświadczenia zebranego podczas ponad 15 letniej pracy zawodowej oraz licznych projektów analitycznych i doradczych realizowanych dla firm z różnych branż. Nie jest tu pokazywane podejście książkowo – teoretyczne. Tylko praktyczno-biznesowe. Analityczne myślenie bazuje na doświadczeniu, najlepszych praktykach i unikaniu błędów. O tym wszystkim mówię w tym kursie. Tak, abyś efektywniej zarządzał zadaniami i projektami oraz potrafił zapobiegać błędom, które tylko generują koszty i opóźniają pracę.


“Skąd mam pewność, że ten kurs pomoże mi rozwinąć umiejętności analityczne?”


Najlepszym potwierdzeniem są zadowoleni uczestnicy tego kursu. Ale też nie ma się co oszukiwać – aby zdobyć umiejętności analityczne, wymagana jest także Twoja praca i zaangażowanie. Kurs został tak opracowany, aby przekazać Ci najważniejsze elementy składające się na prawidłowe rozumowanie (zobacz poniżej plan szkolenia). Nacisk położony jest na te najbardziej praktyczne techniki analityczne, które możesz wykorzystać w pracy. Co więcej - jeśli coś jest niejasne lub masz dodatkowe pytania – możesz konsultować się ze mną w dowolnym momencie. Dodatkowo kurs jest objęty programem gwarancji satysfakcji – jeżeli nie spełnia on Twoich oczekiwań, to po prostu zwracam pieniądze. Zależy mi na tym, abyś sam mógł potwierdzić wartość tego kursu.


Dołącz do kursu już teraz! Zdobądź cenne kwalifikacje zawodowe i certyfikat!Masz pytania odnośnie kursu lub chcesz poznać ofertę dla firm?

Wypełnij poniższy formularz
Odpowiadam w ciągu 24H.

Dziękuję. Wiadomość została wysłana.
Jakiś błąd. Proszę spróbować wysłać jeszcze raz.

Zapraszam
do kontaktu!


em@il: sklep@consider.plDla uczestników kursu czekają certyfikaty

Ogólny plan Kursu Analitycznego Myślenia


Nauczysz się ponad 50 różnych technik i metod analitycznych. Kurs zawiera: liczne instrukcje "krok po kroku", komentarze, przykłady, aspekty praktyczne. Wszystko co niezbędne, abyś mógł szybko opanować najważniejsze metody pracy analitycznej.W szkoleniu poruszanych jest szereg zagadnień związanych z szeroko rozumianym analitycznym myśleniem, w tym m.in.: logika (i jej ograniczenia), kreatywność, myślenie abstrakcyjne, sposoby poprawnego rozumowania, wyciągania wniosków i podejmowania decyzji.

W kolejnych lekcjach zajmiemy się metodami i technikami analitycznymi. Następnie przedstawię podstawowy warsztat analityczny – to jest kluczowe terminy, pojęcia, prawidłowości i reguły w biznesie. Później przejdziemy do narzędzi pobudzających kreatywność i myślenie koncepcyjne. Bo analityczne myślenie to nie tylko samo logiczne i schematyczne działania. W tym kursie znajdziesz również zasady prawidłowego rozumowania, jak i omówienie różnych sposobów podchodzenia do problemów i radzenia sobie z trudnymi zadaniami.

Dowiesz się również, że analityczne myślenie jest niczym, bez umiejętności skutecznej argumentacji i zdolności przekonującego prezentowania rozwiązań i pomysłów. Pokażę Ci, jak to robić. Jak również przedstawię pewne techniki manipulacji, które mogą być stosowane przez Twoich rozmówców, celem wybicia Cię z argumentacji. Warto je znać i umieć je wykrywać podczas prowadzonych rozmów. W końcu należy być czujnym i unikać manipulacji, jak również warto być świadomym pewnych pułapek i częstych błędów w rozumowaniu. A o tym też będzie mowa w jednej z lekcji.

Na końcu poznasz wybrane aspekty najnowszych rozwiązań analitycznych – tj. czym jest sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i algorytmy. Jak również zdobędziesz wiedzę o metodach zbierania danych i zasadach realizacji oraz późniejszej interpretacji wyników badań ilościowych i jakościowych.

 • 1

  Moduł

  Analityka i analityczne myślenie - wprowadzenie

  Dowiesz się tu m.in.:

  Dlaczego warto rozwijać umiejętność analitycznego myślenia i kiedy się one przydają? Czym jest analityka, analityczne myślenie oraz analizowanie? Jakie konkretne umiejętności składają się na analityczne myślenie i jakie są konsekwencje nieanalitycznego myślenia? Czym jest krytyczne myślenie (critical thinking) i jak prowadzić według niego rozumowanie?

 • 2

  Moduł

  Metody rozwiązywania problemów

  Dowiesz się tu m.in.:

  Czym jest myślenie indukcyjne i dedukcyjne. I kiedy używa się każdego z nich? Jakie są praktyczne techniki systematyzujące pracę analityczną i rozwiązywanie problemów? Czym jest i jaką praktyczną rolę odgrywa problem-framing? Jak zbierać informacje, jak je filtrować i weryfikować? W jaki sposób samodzielnie rozwijać analityczne myślenie?

 • 3

  Moduł

  Warsztat analityczny - podstawowe pojęcia i reguły

  Dowiesz się tu m.in.:

  W jaki sposób można opisać zbiór danych, aby oddawał jego główne cechy? Jakie są uniwersalne reguły i zależności wykorzystywane w analityce? I jak je przenieść na praktyczne aspekty biznesowe? Co kryje się za częstymi terminami używanymi w biznesie? Czym jest prawdopodobieństwo, a czym jest przypadkowość?

 • 4

  Moduł

  Praktyczne techniki analityczne.

  Dowiesz się tu m.in.:

  Jak wygląda naukowy schemat pracy analitycznej? Jak wyglądają praktyczne techniki docierania do …rozwiązania, prawdy, informacji? Jakie metody można wykorzystać w konkretnych sytuacjach biznesowych? Że proste techniki i schematy działania przekładają się ciekawe rezultaty.

 • 5

  Moduł

  Analityczne nowe spojrzenie. Kreatywność oraz innowacja.

  Dowiesz się tu m.in.:

  Jakie znaczenie ma umiejętność adaptacji? O co chodzi z tą kreatywnością? I czy zawsze musi być tzw. efekt WOW? Jakie techniki myślowe pobudzają pomysłowość oraz innowacyjne myślenie? Co nas hamuje przed tworzeniem nowych rozwiązań i co zrobić, aby tak nie było?

 • 6

  Moduł

  Jak sprzedać swoje pomysły - argumentacja i zasady skutecznego przekazu.

  Dowiesz się tu m.in.:

  Jak budować argumentację? Jakie są techniki wspomagające argumentację? Dlaczego same argumenty nie wystarczają w przekonywaniu? Jak zmienić czyjejś zdanie? Czym jest skuteczny przekaz i jak powinien on wyglądać?

 • 7

  Moduł

  Konstrukcja narracji i sztuka opowiadania historii.

  Dowiesz się tu m.in.:

  Jak można prezentować budowane rozwiązania i wyniki swoich prac? Jak przekazywać swoją argumentację w bardziej atrakcyjny sposób? Na czym polega idea storytellingu i kiedy się ona przydaje? Kto wykorzystuje nowe techniki narracji?

 • 8

  Moduł

  Dyskusje spory konfrontacje -- jak należy sobie radzić?

  Dowiesz się tu m.in.:

  Dlaczego rodzą się konflikty i co ma na nie wpływ? Czym jest prawda? A czym względność? Na czym polega zarządzanie zmianą? Jak stawić czoła pojawiającym się obiekcjom?

 • 9

  Moduł

  Częste pułapki i błędy w rozumowaniu. Jak zapewnić poprawność rozumowania?

  Dowiesz się tu m.in.:

  Że warto uczyć się na błędach … najlepiej cudzych Jakie są najczęstsze błędy w rozumowaniu i dlaczego je popełniany? Jak być świadomym pułapek? Z czego wynikają niektóre zachowania prowadzące do błędów?

 • 10

  Moduł

  Nowe metody analityczne - sztuczna inteligencja, algorytmy i machine learning.

  Dowiesz się tu m.in.:

  W jakim kierunku rozwija się analityka i jakie są „inne” podejścia znajdowania prawidłowości w danych? Czym jest sztuczna inteligencja, a czym jest uczenie maszynowe? Na czym polega modelowanie danych? Kiedy modele danych się przydają, a kiedy nie? Dlaczego algorytmy to nie jest czarna magia – ale raczej rzemieślnicza praca?

 • 11

  Moduł

  Zdobywanie danych - badania rynkowe - jak tworzyć i czytać.

  Dowiesz się tu m.in.:

  W jaki sposób można pozyskiwać informacje rynkowe? Kiedy warto przeprowadzić badania rynkowe? Jak należy realizować badania? – aspekty praktyczne Jakie są techniki prowadzenia badań? Jak analizować wyniki badań? Co powoduje największe kłopoty w interpretacji danych?


Pytania i odpowiedzi dotyczące kursu


Czy otrzymam fakturę?


Tak, należy w tym celu wypełnić odpowiednie pola w formularzu zamówienia (dane adresowe, NIP). Jeżeli o tym zapomniałeś, prześlij te dane na adres sklep@consider.pl. Fakturę wysyłam w ciągu 2-3 dni roboczych.


Na jaki okres otrzymuję dostęp do kursu?


Dla ofert promocyjnych okres dostępu dla platformy kursowej wynosi 3 miesiące. Kurs w cenie regularnej 1180 zł otrzymujesz z rocznym dostępem.


Czy mogę zadawać pytania podczas kursu?


Tak, oczywiście. Jeżeli masz pytania dotyczące treści kursu i tematów tam poruszanych, pisz na sklep@consider.pl.


Na czym polega 100% gwarancji satysfakcji?


Kurs Analitycznego Myślenia zebrał już sporo pozytywnych opinii. Ale zależy mi także na tych negatywnych uwagach. Tak, aby ten kurs był jeszcze lepszy. Jeżeli z jakiegoś powodu uważasz, że mój kurs nie jest dla Ciebie odpowiedni, to napisz o tym w ciągu 7 dni od zakupu na sklep@consider.pl. Zwrócę 100% zapłaconej kwoty.


Czy otrzymam certyfikat ze szkolenia?


Tak. Wszyscy, którzy zgłaszają chęć otrzymują dokument potwierdzający uczestnictwo w Kursie. Jest tam wskazany miesiąc i rok rozpoczęcia kursu, zakres tematyczny, imię i nazwisko kursanta.

Jak wygląda przebieg kursu?


Pokazane jest to na filmie z fragmentem kursu. Otrzymujesz dostęp (login i hasło) do platformy szkoleniowej, na której udostępnione są materiały video do każdej lekcji oraz prezentacje PDF do pobrania. Możesz przerabiać lekcje w swoim tempie - tj. kiedy chcesz oraz ile razy chcesz, przez cały okres nadanego dostępu.


Jak i kiedy otrzymam dostęp do kursu?


Dostęp otrzymasz od razu po zakupie jako link do Panelu Kursu. Na podany adres email zostanie także wysłana wiadomość z loginem i hasłem do zalogowania się na platformie kursu https://consider.pl/kursy.


Czy można kupić pakiet dostępów dla pracowników?


Tak, jeżeli chcesz przeszkolić cały zespół to należy w tym celu napisać na adres sklep@consider.pl


Czy jest możliwość zakupu kursu na raty?


System płatności tpay umożliwia płatność ratalną (od 3 do 30 rat) - niestety doliczana jest prowizja 30-40 zł. Po przejściu do płatności, należy wybrać Przelew, a potem TPAY RATY. I zostanie się wtedy przekierowanym do Alior Banku, gdzie składa się wniosek.


Czy jest możliwa płatność kartą płatniczą / kredytową?


Tak, ale jeszcze nie w pełni automatycznie. Wymagany jest uprzedni kontakt na sklep@consider.pl celem otrzymania informacji o szczegółach realizacji tej płatności. Tylko płatność przelewem poprzez TPAY pozwala na otrzymanie natychmiastowego dostępu.Opinie Kursantów


 • Kurs oceniam na 10/10. Jest tu praktycznie o wszystkim – ciekawie się tego słucha.

  Ola (sprzedaż)

  Sporo wiedzy z różnych dziedzin. Kurs obszerny, ale bez lania wody. Duży plus za materiały do pobrania.

  Paweł O. (IT)
 • Super

  Dawid Z. (IT)

  To bardzo dobry kurs. Przerobiłam wszystkie lekcje, niektóre dwa razy. Kurs dał mi nieco inne spojrzenie na to, jak dotychczas pracowałam, pokazał, że można robić coś inaczej.

  Anna (-)
 • Dużo praktycznej wiedzy nie tylko dotyczącej analizowania. Polecam wszystkim.

  Ewelina W. (finanse)

  Ciekawe szkolenie, które na pewno przyda mi się w pracy.

  Michał (marketing)
 • Bardzo dobrze oceniam ten kurs. Dużo różnych zagadnień, sporo rzeczy, o których nigdy nie słyszałam. Ale przede wszystkim wszystko jasno przedstawione i w uporządkowany sposób.

  Iwona (kierownik projektów)

  Cieszę się, że trafiłem na to szkolenie. Tego właśnie szukałem. Szkolenie było wszechstronne oraz interesujące. Najciekawsza według mnie część to ta omawiająca, w jaki inny sposób poszukiwać rozwiązań.

  Kuba (Analityk Biznesowy)

Dołącz do uczestników Kursu już teraz. Nic nie ryzykujesz. Jeśli kurs nie spełnia Twoich oczekiwań - napisz w ciągu 7 dni - zwracam 100% kosztów.


OFERTA PROMOCYJNA: do 29 grudnia 2023 - cena kursu -40% z dostępem na 3 miesiące + certyfikat + BONUS!


00 : dni00 : godzin00 : minut00 : sekund


690 zł ( cena regularna: 1180 zł )
11 modułów tematycznych
10+ godzin nagrań video
Zadania praktyczne
Dostęp do platformy kursu na 3 m-ce
Materiały w formie prezentacji PDF
100% gwarancji satysfakcji
Certyfikat uczestnictwa w kursie

Dane dostępowe do kursu wysyłane są na email od razu po otrzymaniu płatności.