X

Nowe spojrzenie na świat wg. Google i Samsunga

Od pewnego czasu bardzo popularne stało się zapowiadanie nowych urządzeń lub gadżetów długo przed ich wdrożeniem produkcyjnym. Wygląda na to, że efekt zaskoczenia nie jest zawsze istotny. To zapewne, po części, sposób na uniknięcie rozczarowania, jakie może towarzyszyć sytuacji, gdy długo ukrywany „hit” okazałby się totalną klapą. Z drugiej strony ujawnianie szczątkowych informacjii prasowych, przedstawiających nad czym aktualnie pracuje firma, są łatwym sposobem na zebranie pierwszych opinii z rynku. Oto dwa przykłady projektów,  które wydały mi się szczególnie ciekawe. Cały czas są to prototypy. Ale może już za kilka miesięcy trafią do sprzedaży.

Okulary Google – Project Glass

O augmented reality mówi się dużo, ale głównie w świecie reklamy. Najnowszy projekt Google to prawdziwy przełom. Dzięki niemu technologia augmented reality może nabrać zupełnie nowego wymiaru i zasięgu. Niepozorne okulary mają być wyposażone w szereg aplikacji, umożliwiających m.in. integrację ze wszystkiemi usługami Google, obsługę poleceń głosowych, prowadzenie video chatu. Najciekawsze wydają się jednak funkcje geolokalizacyjne. Mają one umożliwiająć znalezienie miejsca lub osoby, wyznaczenia optymalnej trasy na mapie oraz zdobycie informacji na temat mijanych przez nas obiektów. Na ile te zapowiedzi znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości? Zobczymy. Wiadomo, że Google mocno czuje potrzebę stworzenia przełomowego urządzenia, które przeniesie ich biznes w obszary zajęte dotychczas przez Apple, czy Samsunga. Wiadomo też, że wcześniejsze próby i projekty Google zakończyły się niepowodzeniem. Dlatego grono sceptyków Google Glass Project już ironicznie wróży przyszłość tego rozwiązania.

[mom_video type=”youtube” id=”9c6W4CCU9M4″]

Samsung Smart Window

Okna to ten element każdego mieszkania, którego potencjał był dotychczas mało wykorzystany. Zajmują tyle miejsca, a ich funkcjonalność nic się nie zmieniła przez setki lat. Dział R&D Samsunga postanowił to zmienić. Stworzył on multimedialne oraz interaktywne narzędzie, które z pewnością wprawi firmę Velux w lekkie zakłopotanie. Telewizor, komputer oraz okno z żaluzjami w jednym. Wszystko jest oczywiście eko, społecznościowe i uniwersalne.  Co tylko powiedzą na to osoby nienawidzące śladów palców na szybie?

[mom_video type=”youtube” id=”m5rlTrdF5Cs”]

Jeszcze na koniec szybkie pytanie...
Korzystasz z EXCEL lub PowerPoint?
Poznaj Naukę na przykładach!
500 funkcji Excel + 500 slajdów PowerPoint

Zobacz podręcznik =>

Dodaj komentarz