Powiązane wpisy

13 Comments

 1. 1

  grincz

  Czy marketing automation to tylko zabawy z userami, którzy sa na stronie czy ogólne pojęcie automatyzacji procesów marketingowych?

  Odpowiedz
  1. 1.1

   consider

   Termin „marketing automation” pojawia się głównie w kontekśćie aplikacji ułatwiająch sprzedaż przez internet. Być może producenci tych systemów, na swój sposób, przywłaszczyli je sobie ponad miarę, ale nie ma chyba innego takiego medium kontaktu, które dałoby się zautomatyzować. Podejmowane są różne próby wykorzystania telefonów/ tabletów (dedykowane aplikacje), ale jest to ciągle sprawa bardzo niszowa. Gdy się jednak takie rozwiązania pojawią na szerszą skalę, nikt nikomu nie zabroni, aby je także nazywać „marketing automation”.

   Odpowiedz
 2. Zobacz: Prezentacja produktu i opis produktu – elementy skutecznego e-commerce – Consider – marketing krytyczny

 3. 2

  iPresso

  Witajcie!
  Bardzo ładnie dziękujemy autorowi za wzięcie pod uwagę iPresso.
  Dla nas Marketing Automation to coś więcej niż analiza ruchu na stronach i reagowanie przez e-mail/sms. MA coraz częściej odgrywa duże znaczenie w strategiach CRM/Digital a także w kompleksowych strategiach marketingowych.
  Dla nas Marketing Automation to spersonalizowana (ale nie nachalna!) komunikacja: co do miejsca, treści, formy i kanału przekazu. Automation dlatego, bo mówimy o dużej liczbie odbiorców i bazach mających setki tysięcy a nawet miliony klientów/konsumentów. Aby móc prowadzić komunikację jeden-na-jeden z każdym efektywnie potrzebna jest właśnie opisywana technologia.
  To właśnie się dzieje, pracujemy obecnie z międzynarodowymi korporacjami, również na zagranicznych rynkach wchodząc z MA także na półki w sklepach… Koniec końców – przekaz marketingowy jest mniej agresywny, ale bardziej adekwatny. Ostatecznie dobrze pomyślane procesy MA to zadowolony klient i sprzedawca :-)

  z pozdrowieniami,
  iPresso team (ipresso.pl)

  Odpowiedz
 4. Zobacz: Aplikacje i narzędzia marketingowe – Consider – marketing krytyczny

 5. Zobacz: Na co uważać w sklepie – jakie techniki stosują sprzedawcy – Consider – marketing krytyczny

 6. Zobacz: Narzędzia do email marketingu – porównanie i koszty – Consider – marketing krytyczny

 7. 3

  grincz

  Tak mi się właśnie wydawało, że wszystko co usprawnia sprzedaż, pozyskiwanie leadów to automatyzacja marketingu. Przecież jeżeli reklamujesz swój biznes i korzystasz z narzędzia, które to ułatwia – wówczas to automatyzacja – tylko innego elementu procesu sprzedaży.

  Odpowiedz
 8. Zobacz: Sprzedaż B2B – o tym się nie mówi | Consider – marketing krytyczny

 9. Zobacz: Marketing i sprzedaż przez telefon | Consider – marketing krytyczny

 10. Zobacz: Tańsze zakupy – jak nie przepłacać? | Consider – marketing krytyczny

 11. 4

  Adam S.

  Również uważam, że każde narzędzie wspomagające / zastępujące człowieka podczas procesu sprzedaży to „automatyzacja marketingu”. Właśnie dzięki narzędziom porzadkujemy etapy sprzedaży i zaoszczędzimy czas.

  Odpowiedz
 12. 5

  Kasia

  Ja w swoim otoczeniu jednak spotkałem się z mniej pochlebnymi opiniami na temat wyżej wymienionej firmy. Automatyzacja marketingu pod ich opieką nie zawsze przynosi tak dobre rezultaty jak obiecują.

  Odpowiedz

dodaj nowy komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt: consider (at) consider.pl © 2012-2017 CONSIDER

Facebook
LinkedIn